Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is halálra van...

Szerintetek is halálra van ítélve az, akinek nincsenek kapcsolatai?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemista vagyok, de közel sem biztos, hogy el tudom végezni (hozzáteszem nem bölcsész szak, hanem mérnök), arról nem is beszélve, hogy zéró azaz egy nagy 0 a kapcsolati tőkém. Alapból nem vagyok vonzó személyiség, szóval sosem sikerült akárkihez "odadörgölőzni" és teljesen magamra vagyok utalva, mert a szüleim is állandóan dolgoznak. Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár/járt? Ha megszűnik a jogviszonyom, nem tudom mihez kezdjek.

2015. nov. 10. 20:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
Mindenki halalra van itelve...:)
2015. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

neked nem társaságra van szükséged, hanem önbizalomra.

Nézd meg, mennyi híres tudós / bizniszmen dolgozott egyedül évekig, mielőtt berobbant a köztudatba

2015. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként előny, de nem szükséges. A jelenlegi munkahelyemen nem ismertem senkit, ők kerestek meg profession adatlap alapján. Épp elég ajánlólevél, ha otthon vagy a munka világában (27 évesen ez a 12. munkahelyem, 16 éves korom óta dolgoztam iskola mellett). Ha az egész életed otthon és az iskolában töltötted, akkor nehezebb dolgod lesz, de ha a tudásod és a szorgalmad megvan, úgy sem lesz gond. Egy barátomnak így lett nagyon jó munkája, egyből egyetem után.
2015. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jobb, ha vannak kapcsolataid, ez nyilvánvaló.

Ne hagyd az egyetemet, ha csak tudod, és próbálj meg nyitni.

Nem könnyű, ha nem vagy nyitott, de próbálkozz, akkor nem fogod ilyen elveszettnek érezni magad.

2015. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

engem nem egyszer, nagy bajból, amikor az embernek valódi segítség kell, a kapcsolataim húztak csak ki.

a fő kérdésre a válaszom, adódhat olyan, hogy igen.

2015. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az egyetemi önálló labor kapcsán ajánlottak munkát. Állami intézet, nem fizet sokat, de innen már könnyű lesz továbblépni, ha majd akarok (amúgy nem akarok). Nekem se nagyon voltak kapcsolataim, de ha jól tanulsz, fel fogsz tűnni egy-két oktatónak úgyis. Pl. nálunk van egy, aki minden évfolyamból kiszedi magának a legjobbakat, és felkéri őket gyakorlatvezetőnek. Aki ebbe a csapatba bekerül, annak ez elég jó ajánlás később.
2015. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj el állásbörzére, mérnökként szétszednek azonnal, még csinálnod se kell semmit. Én néha kijárok ilyenekre, onnan tudom.
2015. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7: Ahogy a kérdésben is írtam, sajnos ez a "veszély" engem jelenleg nem fenyeget. Csak azt mondjátok meg, hogy milyen lehetőségeim vannak kapcsolatok nélkül az egyetemen kívüli életben.
2015. nov. 10. 22:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon semmilyen lehetőséged nincs most, kivéve gyár, bolt és közmunka.

Ezért kéne befejezned az egyetemet.

2015. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Betanított munka, közmunka, nehéz fizikai munka építkezésen, saját vállalkozás, vagy kitanulsz egy szakmát. Ennyi jut eszembe.
2015. nov. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!