Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a szétszórtságot,...

Hogyan lehet a szétszórtságot, lustaságot legyőzni?

Figyelt kérdés

Igazából soha nem találok semmit,amit egyszer lerakok valahova tuti hogy 10 percig keresnem kell. Mindig mindent otthon felejtek, elfelejtek elmenni pl orvoshoz,iskolába vizsgát elfelejtem meg hasonlók.

Szétszórt vagyok borzasztóan. Pl tegnap elmentem a papírboltba fénymásoltatni,erre otthonhagytam a fénymásolni kívánt papírokat. ELmentem matricát rakatni a diákigazolványomra,otthonhagytam a diákot. Az egyetemre elfelejtem beadni a dolgozatokat stb.

Hogyan lehet ezen változtatni?

25éves lány vagyok


2015. nov. 11. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Te ilyen típus vagy és az a jó, hogy ezt be is ismered. Vegyél egy határidő naplót és abba jegyezd meg, hogy melyik nap mi a feladatod, ha megvan, pipáld ki, így biztos nem fogsz semmit elfelejteni.
2015. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Ha mondtak nekem valamit, vagy a következő tevékenységemen gondolkodtam, tuti hogy valami vagy lemaradt, vagy otthon hagytam. Vagy pedig totál elfelejtettem, és belekezdtem másba.. Haha. De ez nem olyan dolog amin nem lehet változtatni... Én ha egyszer valamit elfelejtek, megjegyzem mivolt az, és amikor bármi elött álnék, átlistázom magamban a dolgokat (mi fog kelleni, mit fogok csinálni stb).

Szét szórtság ellen pedig rendet kell rakni rendszeresen. Egy délutánt megér hetente.. (márha annyira szét szórt az ember :'D) 21/f

2015. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!