Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a lustaságot?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hiába tudom, hogy dolgom lenne, még ha határidős is, nem bírom rávenni magam, hogy nekiüljek, aztán meg az utolsó pillanatban szidom magam. Van valami módszer, amivel leküzdhető a lustaság?

2013. nov. 5. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kiírtad a kérdést, így valószínűleg van miatta némi bűntudatod. Engem pont ez a bűntudat motivál, mivel utálom ha rossz kedvem van, inkább mindent megcsinálok időben és akkor elégedett leszek. Én itthon dolgozom, valójában nem hajt senki, de akkor érzem jól magam ha jól teljesítek. :) Ha kész vagy valamivel, jutalmazd meg magad, édesség, vagy számítógépes játék,vagy ilyesmi.
2013. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez most a fiatalok legnagyobb népbetegsége. Nagyon lusta / motiválatlan mindenki. Én is alig birom rávenni magam, hogy haladjak olyan dolgokkal, amikhez nincs kedvem, pedig már nem is valami béna suliról van szó, hanem kutatásról és projektek sikerességéről. Én arra jöttem rá, hogy ha komolyan el tudom kezdeni a vele való foglalkozást, akkor reális esélye van, hogy beszippant, de idáig is el kell jutni.
2013. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Fogjuk a fluoridra. Akaratgyengeseget okoz.


hat mos mondjam azt hogy ne hasznalj fogkremet??

2013. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha ez a munkahelyeden jön ki rajtad, akkor nem szereted a munkád és rossz helyen dolgozol. Ha suli, akkor meg nem lehet hogy nem azt tanulod amit nem szeretsz?

Az otthoni munka más téma, azzal a legtöbb ember így van, viszont muszáj megcsinálni és pont.

2013. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam egyvalami segített. Az otthoni súlyzózás, fekvőtámaszozás, tornázás. Amint hozzászoksz szinte már hiányzni fog a testedzés. Megéri, mert eltűnik a lustaság. Nem lesz könnyű az eleje, de hamar elmúlik és jól fog esni. Általános erősítő-állóképesség-erőnlét gyakorlatoknak felel meg. Hajrá.
2013. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ezen már én is agyaltam. a jutalmazás nem jött be, mert zsarolás jellege van.

tehát ha kitalálom, hogy elvégzem egy feladatom akkor ehetek csokit, ez úgy csapódik le, hogy amíg nincs megcsinálva, addig nem, és ezzel még negatívabb meg taszítóbb lesz megcsinálni a feladatot.

vagy ha kész vagyok, átmegyek bnőkhöz, egésznap "elszöszmötölök", hogy elteljen az idő, mert ugye bnőkhöz este 10 kor már nem tudok átmenni, ami azt jelenti, hogy határidőhöz van kötve tehát az idő és nem az elvégzendő feladat függvénye.

próbálkoztam már energiaitallal meg hasonlók, hogy haladjunk, megcsináljuk, túl vagyunk rajta, stb, de maga a feladat meg nem motivál, szóval haladok mindennel, csak nem azzal amivel kellene.

a stressz eddig bejött, de ugye az meg stressz. tehát pl ha x napra le kell adni valamit, vagy akármi, mert különben megszívom, károm lesz belőle, akkor 1 nappal és sajnos nem többel hamarabb, de akkor maximális odafigyeléssel, bedobással, tökéletesen megcsinálom.


szóval várom én is a további ötleteket

2013. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van, de nem tudom mi az. Én inkább úgy alakítottam az életemet, hogy ne okozzon gondot a lustaság. Ez így egyszerűbb volt, mint küzdeni ellene. Jobban belegondolva a lustaságom motivált.
2013. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekesek és hasznosak is voltak. Én is otthonról dolgozom, szeretem a munkámat, eleinte nem is volt ilyen gond, csak mostanában nem megy valamiért. Lehet, hogy belefásultam, lehet, hogy az itthoni "lazaság"... De már nagyon unom, mert tényleg mindig stresszes vagyok emiatt. Ki fogom próbálni, amiket írtatok!
2013. nov. 6. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!