Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szólnak le az ismerőseim...

Miért szólnak le az ismerőseim ha illedelmesen viselkedek másokkal? (Már ha a mai világba létezik ilyen hogy illem. )

Figyelt kérdés
Lehet régimódinak tűnök pedig csak 22 éves vagyok, de például ha előre engedek egy idősebbet vagy egy nőt/lányt, előre köszönök az embereknek az utcán akiket ismerek és még sorolhatnám és amikor van valaki mellettem ismerősöm/barátom/barátnőm akkor mindig leszólnak, hogy minek engedtem előre, minek kell előre köszönni stb. Ennyire kihalt volna az emberekben a tisztelet vagy csak már nem szokás "megtanítani" az illemet?

2015. nov. 12. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Mert a legtöbb ember nem tanulta meg tisztelni az embertársait.Te igen, légy büszke rá!Aki tiszteli a környezetét az visszakapja ezt ugyanúgy, persze nem azoktól akik ilyen téren kevésbé tudatosak.Én például tudom benned tisztelni hogy udvarias fiatal férfi vagy, büszkén fognék veled kezet.
2015. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos mindkettő.


Nem, nem vagy régimódi :-)

Maximálisan megértelek: a fiam tizenéves, zeneiskolába jár, "normálisan" (szerintem) viselkedik, erre mások, RÁADÁSUL FELNŐTTEK! azt mondják neki: ne legyél már ennyire jó, legyél már egy kicsit rossz is. De könyörgöm, miért???

Miért baj az, ha valaki nem iszik, nem dohányzik, nem drogozik, nem köpi le a másikat, nem löki fel, nem köt bele, stb.? Miért? Miért :D


Ja, és nem ütöm-vágom, ha 3-ast hoz, nincsenek túlzott szülői fegyelmezési eszközök, sőt, ha jobban meggondolom: nem is fegyelmezem, csak szeretem :-)

2015. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még valamit hozzátennék azért, volt hogy azt kaptam vissza, hogy "beakarom nyalni" magam mindenkinél csak azért teszem amit teszek :D. Engem se ütöttek vágtak nem amiatt lettem ilyen, hanem szimplán nem érdekeltek azok a dolgok amik a velem egy időseket régebben. Ha netán rossz jegyet kaptam akkor maximum elmondták hogy tanuljak mert hülye leszek, de soha nem kiabáltak velem. És most meg itt állok értetlenkedve, hogy miért tartanak az ismerőseim furának :D
2015. nov. 12. 11:34
 4/14 anonim ***** válasza:
ez nem régimódiság, hanem illedelmesség. túlzásokba persze nem kell esni, de amiket írtál, azok tényleg alapdolgok. akik meg azt kérdezik, hogy miért kell?, azok vagy nagyon tudatlanok, vagy csak parasztok.
2015. nov. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én mindig tisztelettel igyekszem közeledni mindenkihez mert azt gondolom, hogy csak így várhatom el magammal szemben is ugyan ezt. Ezt szerintem nem kell szégyellni, miért is kéne?

Aki a legalapvetőbb illemszabályokat is "benyalásnak" érzi azzal szvsz valami gond van.

Az illem nem benyalás, nem lealacsonyodás vagy megalázkodás mások előtt; hanem egy gesztus amit az ember megtesz(megtehet) mások felé.

2015. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért tartanak furának szerintem, mert az emberek teljesen felvették a felszínes stílust és azt, hogy nem érdekli őket más, csak önmaguk.


Velem egyszer azt történt, hogy mentem volna be a boltba, nyitom az ajtót, látom hogy jönnek kifele kb. hárman, először a nő, a végén egy pali. Teljesen természetesnek vették, az utolsó vevő mikor elhagyta kicsit az ajtót kapcsolt, hogy megkéne köszönni és odavágott egy köszit.


Szó szerint átnéztek rajtam.

Én csak döbbentem akkor, hogy oké, én vagyok túl jó és illedelmes.


Szerintem ennek ellenére sokaknak jól esik, főleg az idősebb embereknek, ha az emberek "kedvesek" velük pár másodpercig. Szerintem mindenképp folytasd a szokásodat, ne hallgass senkire, mert az élet majd ezt pozitívan egyszer visszaadja úgyis.

2015. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, és ugyanezt csinálom, nekem is mondják, hogy minek, úgysem kapom vissza. De a lelkemnek ez a jó, és tudattalan, mármint nem kell külön figyelnem, hogy nézd, idős bácsi/terhes nő/kisgyerek, hanem olyan, mint a járás. Arra se figyelsz, hogy jobb-bal.


Engem mondjuk a szüleim röhögtek ki mindig, hogy lúzer vagyok (nem konkrétan így mondták :D), mert megvárom, amíg bemennek előttem a járókeretes öregek. Vagy ha megkérdeznek valamit és válaszolok. (Mennyi az idő, mikor ment el a villamos, stb.)


A "benyalás" részt értem, itt nem az illemről van szó, hanem nőként sok olyan férfival találkozol, aki CSAK a kiszemelt lánnyal udvarias, tehát egy pár percig felvett álviselkedés nála az illem. Vele látszólag "herceg", de nekimegy a szembejövőnek, hogy mit képzel... az ilyen csak olyannal kedves, akit meg akar dugni, ez benyalás, és nyilván ők is alkalmazzák ezt, azért tudták megnevezni.

2015. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezeket olvasva azért még mindig megfogalmazódik a kérdés, hogy ha én így viselkedek, másnak miért kell bunkón viselkedni?! De igazából az ő dolguk, én igy jól érzem magam (főleg hogy ilyen visszajelzések jöttek). Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2015. nov. 12. 12:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért viselkednek úgy, mert nem olyan családból, szülői háttérrel jöttek és nincs, aki megtanítsa nekik, hogyan is kellene viselkedni...

Pl. sosem értettem meg, hogy miért nyomakodnak befelé az emberek egy szűk kis közértbe, amikor ki akar menni valaki. Csak 2 mp-be telne belegondolni, hogy ha kiengedi az embert, akkor Ő is jobban elfér utána bent, nem kell nyomorogni :-)

2015. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért nem válazolsz nekik és kész?

"Mert kedves vagyok."

2015. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!