Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önismeret fejlesztés miként...

Önismeret fejlesztés miként történhet?

Figyelt kérdés
Üdv ! Életpályámban változáshoz,változtatáshoz érkeztem, változtatni akarok eddigi életvitelemen,új területet uj munkát akarok találni de egyenlőre nem tudom mivel is kellene foglalkoznom,szeretném jobban megismerni önmagamat hogy tudjam mi az amiben jó vagyok,mi az amiben karriert érhetnék el,és mi az amit élvezettel tudnék csinálni! hogy lehet az önismeretet fejleszteni hogy az emlitett dolgokkal tisztába jöjjek?

#tulajdonság #Személyiség önismeret
2015. nov. 12. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Hmm adj magadnak házifeladatot pl írd le 1-2 oldalban hogy "Ki vagyok?Hova tartok?"Ezt olvasd vissza bizonyos időközönként, meg fogsz lepődni. ;)


Aztán diszk modellről hallottál-e már?Keress rá!

2015. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam Diszk modell-ről, de utána nézek mert érdekel, az a helyzet épp azért érdekelne az önismeret fejlesztés mert tisztán látom hová haladok és jutok ha ebben a formában élem tovább az életemet és nem változtatok,pont ez az amit nem akarok,ezen az irányon akarok változtatni,de nem jön belülről az a bizonyos intuició ami m egsugná mi is az én életutam, talán ha jobban tisztába lennék önmagammal nagyobb sikerrel találnék rá!
2015. nov. 12. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Mibem vagy jó?Mit tudsz örömmel csinálni?Én úgy vélem, tapasztalom hogy amihez tehetségünk van azzal kapcsolatos az élet út.Ehez nagyon beható önismeret szükséges.Ha elküldöd az email címed szivesen küldök neked hasznos dolgokat ha időm engedi.Jelenleg hasonló élethelyzetben mozgok és nagyon pozitívak a tapasztalataim, megtaláltam a helyes irányt.
2015. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló élethelyzetbe vagyok én is, a leirásodból itélve, egyelőre még én is próbálom összeszedni, felmérni magam, szinte Pont amiatt ahogy irtad, én is a jövőn gondolkozom,"rágom magam, az a baj, hogy már én is előre látom magam, mi lesz 5,v 10 év múlva ha nem változtatok bizonyos dolgokon...

Szval én is most már tudatosan nézelődök ebben a témába. Háát nem egyszerü.

Eddig az volt a baj annyira nem foglalkoztam vele, még gyerek fejjel én se, mindent amit dobott az élet nem gondoltam bele mélyebben, mindent véletlen szerünek vettem.

De idővel nálam volt egy olyan "törés pont, mikor éreztem már hogy nem mennek a dolgok..idegesitett,

Leültem., elkezdtem végig gondolni ki vagyok, mit csinálok, milyen a mostani környezetem, jó e az nekem h igy haladok, akkor kezdett bennem érni ez a dolog s szép lassan összeállt a kép, hogy hol vagyok és merre tartok. Persze nemmondom azt hogy teljesen megismertem Önmagam, csupán csak tudatossá váltam, ami által jobban figyelek dolgokra, és innen kezdődhet a fejlődés.

Olvass könyveket ebben a témában amik segithetnek elgondolkodni. Én is ezt csinálom, már egy ideje, van egy csomó Pszichológia, emberi lélektannal foglalkozó, meg pozitiv megerősitő könyvek, Csak ahhoz az kell, hogy tényleg érdekeljen ez a téma, merülj bele. az a durva tapasztalatom, eddig nem gondoltam én se hogy igy megy, de hogy olvasgattam, kb napi szinten pár órát, egy idő után elkezdtem érezni mintha felnyitotta volna a szemem, mindig lett egy új gondolat amin elkezdtem gondolkozni,ami megragadott, igy rávilágitott olyan dolgokra amire eddig bele se gondoltam, igy állt össze félig meddig a kép arról hogy mit is akarok csinálni,

Tehát ez az egész nem egyik napról a másikra megy sajnos, ez egy lassú érési folyamat, de minél intenzivebben csinálod annál inkább világossá válik elötted az út.

2015. nov. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!