Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fejleszthetném az agyamat?

Hogy fejleszthetném az agyamat?

Figyelt kérdés

Nagyon érdeklődő típus, vagyok, minden érdekel. (Tudomány, filozófia, irodalom, történelem stb.)


Milyen műveket ajánlanátok nekem, amivel "okosodhatnék", melyek azok a könyvek, amikkel művelődhetnék?


Csak könyvek segítségével lehet fejleszteni az agyamat? (Memória, logika, stb stb stb.)



2015. jan. 3. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A történelem nem sokat ér.. bár ez persze szubjektív. A filozófia meg végtelen tárházzal is rendelkezhet, abból is lehet csipegetni. Viszont a tudomány az igazi áttörés ha engem kérdezel. No meg persze az irodalom!
2015. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudományos kutatások alapján BÁRMILYEN könyv fejleszti az agyad. A szépirodalom a memóriát és kreativitást pl, a tudományos könyvek pedig az adott témában fejlesztenek. Maradjunk annyiban hogy évente kb 50 könyvet elolvasok és másoknak furcsa, hogy mindig mindenre emlékszem, mert a TV agyat sorvaszt, míg a könyv edzi.
2015. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Hat mondjuk fejtörő könyvvel lehetséges. Vagy nézhetnek Poirot-ot, es mielőtt kiderülne, hogy ki a gyilkos, neked legyen egy határozott elképzelésed róla, vagy legalábbis sejtesed!
2015. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

www.lumosity.com - jó kis fejlesztő játékok vannak rajta.

Regisztrálni kell, de ingyenes - csak akkor napi 3 játékot játszhatsz, amit kidob aznapra a gép. Számon tartja a régebbi pontokat és a fejlődésedet. (Fizetősen persze korlátlan, és talán 40 körüli játék van rajta.)

2015. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!