Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg akarom változtatni a...

Meg akarom változtatni a személyiségemet. Ha jól gondolom, talán az önkontrollal kéne kezdenem. De még is hogyan tudnám magamat jobban kontrollálni?

Figyelt kérdés

Lusta és zárkózott ember vagyok, aki imád otthon ülni és egész nap gépezni. Ez nagyon zavar, mert tudom, hogy többre vagyok képes. A tanulmányi eredményeim iskolai szinten is kiemelkedők, járok külön órákra önszántamból, tele vagyok ötletekkel és célokkal, és még is... Ott van a számítógép, ami teljesen elveszi az eszemet.


A problémára az nem megoldás, hogyha megvonom magamtól a számítógépet, ugyanis rá vagyok kényszerülve a használatára a mindennapi tevékenységeim miatt (önálló tanulás, hobbik, iskola, olvasás).


Nem az a célom, hogy leszokjak a számítógépről, hanem az, hogy ésszel használjam - tehát tényleg csak azért gépezzek, hogy a fentebb említett tevékenységeimet el tudjam végezni, és ne egész nap játsszak, böngésszek, chateljek.


Hogyan fejleszthetném az önkontrollomat?



2014. dec. 14. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Van valami közös az biztos!
2014. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egyik egyetemista fiú nekünk azt tanácsolta a gimiben:

Hogyha a laptop elveszi az összes idődet, főleg a tanulástól, akkor írd fel egy cetlire, hogy "Nem kapcsollak be!!!" és ragaszd fel a gépre!


Tudom, milyen helyzetben vagy, hasonló cipőben járok.

Ami nekem segített:

Tervezés.

Pl a mai napot megtervezed reggel a buszon, vagy úton az iskolába:

-törire kell esszé, szóval az nagyjából 1 óra böngészés a neten

-megnézek pár videót a youtube-on: 15 perc

-a barátnőmtől megkérdezem a film címét facebookon: 5 perc, ezalatt gyors böngészés, hogy nem történt-e valami ""érdekes"" VÉLETLENÜL :D

-napi oldalak, hírek, blogok, stb: 20 perc

És utána kikapcs :) A facebook is legyen korlátozva, pl. csak minden 2. nap mész fel rá. Hidd el, így sokkal érdekesebb lesz. Aki fontosat szeretne veled közölni, úgyis felhív :)


Nem azzal van a baj, hogy a tananyaghoz gyűjtesz kiegészítést, mert az órákat is megér a gép előtt, hisz okosodsz, csak elveszel gondolom a blogokban, a facebookban, esetleg gyk-n, stb. A tudatosság és a terv segít!

2014. dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második, köszönöm a válaszodat! Nagyon nagy segítség! Igen, a gond az, hogy elveszek a sok "érdekes" dologban, és mire magamhoz térek, már aludni kéne.


Amiket mondtál nagyon hasznosnak tűnnek, így akkor is van stratégia, ha éppen nem szabadna gépeznem, és akkor is, ha szükségem van rá a fontos dolgaim elvégzéséhez.

2014. dec. 17. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Még a második vagyok.

Örülök, hogy segítettem :)

Nekem az is hasznosnak bizonyult, hogy minden napra beállítottam a telefonomon, hogy: 20:30 zuhany, 21:00 Mars az ágyba!

... nem azt mondom, néha egy fél órácskát szoktam "késni", de még így is jobb fél 10-kor ágyban lenni, mint éjfélkor, mint ahogy szoktam.

2014. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Brien Tracy - Főnix szemináriumát ajánlom (hangoskönyv)

sokat segít, ha pozitívan akarsz változni

2015. febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!