Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl lehet ezen lendülni egy...

Túl lehet ezen lendülni egy baleset után?

Figyelt kérdés

A párom szenvedélye a motorozás, amit rám is átragasztott anno sikeresen. Rengeteget jártuk az országot, míg nem volt egy balesetünk kb. fél éve. Én voltam az utas, önhibánkon kívül, teljes felszerelésben történt. Szerencsésen megúsztuk viszonylag.


Borulásnál nekem szinte az egész bal oldalam tört. Borda zúzódás, csukló és alkar, térd törés, szalagszakadás és csípő zúzódás, enyhe agyrázkódás. A védőfelszereléseknek hála más nem történt. A párom egy-két repedéssel megúszta, nem is volt huzamosabb ideig kórházban, míg engem kétszer is megműtöttek. Borzasztóan érezte magát, önmagát hibáztatta az állapotom miatt és a mai napig látom az önmarcangolást az arcán akkor is, ha ezerszer megbeszéltük és a rendőrségi jegyzőkönyv is arról szól, hogy nem ő hibázott.


Én még fél évvel a baleset után sem vagyok 100%-os, a csontok összeforrtak, a sebek begyógyultak, de a térdem és a könyököm sem úgy működik még, mint előtte. Rettegek csak a gondolattól is, hogy újra motorra üljek.

A párom sem ült azóta motoron és minden fájdalmas grimaszomra felveszi a boci szemeket és látom, hogy tépi magát. Tudom, hogy miattam nem motorozott azóta, mert a saját fájdalmával és félelmével megbirkózik (volt már könnyebb balesete egyszer és újra motorra ült).


Hogyan tudnánk ezen túllendülni? Ugyanúgy tekinteni a másikra ahogy azelőtt? Szeretjük egymást és kitartunk a másik mellett, de érthető okokból az utóbbi fél évben a gyógyulás volt a középpontban és nem a gyengéd, testi kapcsolat, aminek a hiányát nagyon érzem mindkettőnkön. Ápolt, szeretett, simogatott, fogta a kezemet a nehéz időkben, ez már mégsem olyan kapcsolat, amilyen előtte volt. Szeretem visszahozni a romantikát, a szenvedélyt. Nem akarom, hogy ez a baleset végleg rányomja a pecsétjét a kapcsolatunkra.


Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata, hogy mit tehetnénk, hogyan léphetnénk túl ezen a nehézségen?



2015. nov. 15. 12:46
 1/2 anonim válasza:

Uhh sajnállak titeket....ugy érted hogy maradandó károsodást szenvedtél? Mert az a legrosszabb...viszont szerintem nagyon szeretitek egymást és a kapcsolatotok igy inkább még erősebb tudom hogy nehéz de gondolj arra hogy mi lenne akkor ha a lábadat vágnák le a baleset miatt...probálj pozitiv maradni...kontrollra kell járni?

Irj privit ha gondolod!

2015. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyelőre úgy tűnik nem lesz maradandó károsodásom. A térdem van kritikus állapotban, ez valószínű sosem lesz már olyan, mint régen, de fogom tudni rendesen használni az orvosok szerint. Főleg a hosszan tartó mozdulatlanság miatt kell fejlesztenem, visszaépítenem a kisebb-nagyobb izmokat, amik a sérült részek mozgásáért felelősek. Az épen maradt testrészeim is legyengültek a sok fekvéstől. Rehabilitációra járok és gyógytornászhoz heti több alkalommal. Már saját lábon (igaz mankóval), ami tök jó dolog.

Én egy percig sem hibáztattam a páromat, sőt... hálás vagyok a sorsnak, hogy egy ekkora balesetet (egy szabálytalanul közlekedő autós kikerülése miatt borultunk lakott területen kívül 95 km/h körül) így megúsztunk. Telibe kaphattuk volna azt, vagy egy másik autót és akkor egyikünk sem éli túl, tehát én végig pozitívan álltam a dologhoz. A helyzethez képest nagyon könnyen megúsztuk akkor is, ha nekem még nehézségeim vannak!

Próbáltam átalakítani a párom gondolkozását is erről, hiszen az ő lélekjelenlétén is múlt, hogy "csak" elestünk, nem ütköztünk, az meg a sorsnak köszönhető, hogy sem fa, sem szalagkorlát nem állta utunkat. Szerintem hálásnak kell lennünk, nem sajnálkozni és önmarcangolni...

Szerintem ő is jobban viselné, ha ő szenvedett volna komolyabb sérüléseket, míg én csak könnyebbeket.

2015. nov. 15. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!