Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek változtatnom...

Szerintetek változtatnom kellene? (Sulis probléma)

Figyelt kérdés

10.-es lány vagyok, hatosztályos gimis, de még sosem utáltam a sulit ennyire, mint most. Rólam tudni kell, hogy abszolút maximalista típus vagyok, szóval első óta kitűnő bizonyítvány, tanulmányi versenyek, meg minden.

Mostanában elég feszültté tesz a légkör a suliban, rengeteg minden megváltozott, sok tanár elment, újak jöttek, hatalmasak az elvárások,(napi 9-10 óra+ edzés+ otthoni tanulás) és gyakran úgy érzem, nem tudom megugrani azt a szintet, amit én kitűztem magamnak. Persze az is rátesz egy lapáttal, hogy lusták az osztálytársaim, ha valamit meg kell csinálni, a tanárok egyből engem keresnek fel, mintha csak én lennék mindenre alkalmas…Nem arról van szó, szívesen segítek, csak kicsit sok már , hogy az én nyakamba raknak mindent. Plusz folyton ijesztgetnek minket, hogy nem lesz belőlünk semmi, meg eleve úgy állnak hozzá, túl hülyék vagyunk ahhoz, hogy ezt vagy azt megtanuljuk; így meg még a kedvem is elmegy az egésztől.

Otthon kevésbé nagyok az elvárások, de apukámon azért néha látom, jól esne neki, ha vinném a családi hagyományt és kémiával foglalkoznék, holott nem szeretem a kémiát és nem is érdekel. Pedig nekem is van egy álmom, hogy képzőművészettel szeretnék foglalkozni, de letettem róla, mert úgyis mindig mások akaratát kell megvalósítgatnom.

Általában éjszakába nyúlóan tanulok, napi 4 órát alszom maximum (most is csak azért van időm írni, mert ágyhoz köt a láz, meg múlt héten kétszer is elájultam suliban, kénytelen voltam orvoshoz menni). És hatalmas lelketlenséget érzek az emberekben, egyszerűen észre sem veszik, hogy rosszul van a másik, csak még többet akarnak mindenkitől, ha belerokkanunk, az sem számít. Nincs semmi érzelmi töltet az életemben, idejét nem tudom, mikor beszélgettem utoljára egy normálisat valakivel, úgy hogy és is beszéltem a problémáimról, nem csak ő nekem.

Osztálytársaimon látom, hogy teljesen hülyének tartanak; szekálnak folyton. Csak azt nézik, ki milyen gazdag, milyen telefonja van, hogyan öltözködik. Nem érdekli őket a tanulás, mindent lazán vesznek; hétvégenként bulizni meg piálni járnak, részegre isszák magukat, de ezek a dolgok valahogy abszolút nem passzolnak az értékrendembe. Szóval ez számomra nem élet. De valahogy azt sem lehet életnek nevezni, amit én csinálok.

Olyan jó lenne egy kicsit felszabadulni, csak az a gond, már megszoktam, azemberek szimpátiáját csak úgy lehet kivívni, ha cserében szívességet teszek nekik. Csak akkor vesznek emberszámba, ha széthajtom a belemet, de talán még úgy se..

Mit tegyek, hogy ne legyen bennem ekkora megfelelési kényszer?



2015. nov. 16. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
gyogyulj ki a tokeletessegre valo torekvesbol.
2015. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ne légy maximalista, nem éri meg.

Csak az érettségire gyúrj, mert az számít. az egyetemen meg hiába törekedsz a maximumra, az úgyis lehetetlen.

2015. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne légy maximalista, legalábbis nem ezekben a dolgokban. Azt írtad, hgy téged jobban érdekel a képzőművészet, akkor mért nem mész el egy olyan iskolába ahol ilyennel tudsz foglalkozni, vagy ha nincs ilyen lehetőséged, akkor menj el egy iskolába ahol kevesebbet kell tanulnod, és így mellette még tudsz valamilyen képzőművészeti tanfolyamra járni ha tényleg ez érdekel. Ebben légy maximalista nem a többi dologban. Szerintem meg kéne tanulnod lazábbra venni a dolgokat. Tűzz ki magadnak egy-két tantárgyat ami érdekel, és amiből esetleg majd tovább akarsz tanulni, és erre fordíts az idődet. A többit hagyd inkább, mert később úgysem lesz rá szükséged. Nekem sincs sok időm tanulásra az edzésem miatt, de nekem az fontosabb, így nem igazán érdekel, hogy néha nem sikerül egy vizsga miatta. Remélem segítettem ezzel egy picit! :)
2015. nov. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd észre az igazán fontos dolgokat az életben. És az nem az iskola, nem a hajtás nem a karrier.
2015. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!