Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha minden kis (de...

Mit tegyek ha minden kis (de számomra fontos) dolgon aggódok?

Figyelt kérdés

Rólam tudni kell, hogy túlzottan logikus, mindent végigagyaló, mindenben a logikai kapcsolatot kereső ember vagyok. Képes vagyok egy helyzet minden lehetséges kimenetelét végiggondolni.. Csak egy baj van, nem a hasznomra válik. A barátnőmmel kapcsolatos dolog jelenleg, de mivel bármilyen (és volt rá példa) helyzetben elófordul ez velem, így az emberi tulajdonságok témába sorolom. Egyszerüen az a gond hogy szörnyen kínoznak a "mi van ha gondolatok". Mi van ha azért nem beszél velem mert nincs kedve. Mi van ha azért nem mondta hogy szeret, mert múlnak már el az érzései. És megint csak: Ezek kézenfekvő példák, de bárhol előjön ilyen mi van ha gondolat. Én kínoz az ilyen, a legszörnyűbb az egészben hogy észben, agyban teljesen tisztában vagyok vele hogy ezek hülyeségek... de az érzés megmarad. Meg is beszéltem a barátnőmmel, volt eszem, és bisztósított ténylegesen hogy ezek hülye gondolatok. De az érzés nem múlik el, a szomorúság hogy mi van ha. Mit tehetek ez ellen?

Újabban konkrétan egy roham jött rám, amikor tök jó voltam, a másik pillanatra a legdurvább gondolatok jutottak eszembe és hittem el őket egy ideig.



2015. nov. 6. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Kényszergondolatok ezek; maguktól nem fognak elmúlni, csak ha megtanulod kordában tartani őket, hogy ne hatalmasodjanak el rajtad olyan mértékben, hogy szorongást idéznek elő.


Ez részben élettapasztalattal orvosolható (rájössz, mi mennyire reális ezek közül), részben tréninggel. Nincs rá tuti recept, ezzel neked kell kísérletezned. Biztos, hogy elég erős vagy hozzá.

2015. nov. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ugyanilyen vagyok. Mindig aggódok a legkisebb dolgon is. És csak 17 vagyok...

Néhány dolog szokott nekem segíteni:

Az egyik az, hogy leírom a dolgokat, ezzel logikusan rendszerezve láthatom át, és úgy csomószor elmúlik az érzés.

A másik (a legegyszerűbb) az, hogy szimplán eltereled a figyelmed. Elmész edzésre, találkozol egy barátoddal, nézel egy sorozatreszt. Itt nem lesz időd ezen agyalni, és nekem utána csomószor már elmúlik ez az érzés, ha pár óráig nem gondolok rá.

Az is szokott segíteni, ha beszélek egy baráttal, anyukámmal, valakivel, aki ráébreszt, hogy tiszta hülyeség az egész.

És a negyedik az, hogy bízz magadban! Ha bízol magadban, akkor néha csak rá tudod mondani a.dolgokra, hogy majd megoldom. És ha ez sikerülni fog, akkor el is hiszed. Izgulsz valami esemény miatt? Messze van az még, majd akkor ráér izgulni. A munkáddal vannak problémák? Majd azt is megoldod. A lényeg, hogy higgy magadban, és a tslalekonysagodban.

Tudom, hogy nehéz ezeket betartani, mert nekem is nehezen megy, hogy ne aggodjak minden hülyeségen. Hogy nekem nem lesz senkim, nem vesznek fel az egyetemre, nem szeretnek a barátaim stb. De próbáld tudatosan reálisan nézni a dolgokat, az segít. Ezek nem múltak el nekem, de néha egy-egy ilyen átsegít egy ilyen esetnél.

Remélem, tudtam segíteni!

2019. nov. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!