Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociopata "szeretnék" lenni?

Szociopata "szeretnék" lenni?

Figyelt kérdés

Olvastam egy könyvet, amit egy szociopata nő írt, és nagyon sokszor magamra ismertem az életszemléletében, viselkedésében, stb. Utána még sokat olvastam az antiszociális személyiségzavarról, egy fórumon beszéltem szociopatákkal, és úgyszintén nagyon sok jellemvonásom egyezett az övéikkel. Sőt, gyakran szinte ugyanazok a problémáink voltak.


Tény, hogy sok olyan tulajdonságom van, amik erre a személyiségzavarra jellemzők. Viszont, (bár ezt nem mondhatom biztosan, mert nem hiszem, hogy elég mélyre néztem magamban hozzá) más "szükséges" tulajdonságok úgy érzem, hogy nincsenek meg bennem.

Ennek ellenére "örülnék", ha biztosra vehetném, hogy szociopata vagyok. Talán azért, mert ez valamilyen szinten magyarázatot adna arra, hogy mit miért teszek/érzek.

Szerintetek érdemes biztosra menni, mielőtt túlságosan beleélem magam ebbe a szerepbe? Vagy inkább próbáljam meg figyelmen kívül hagyni?



2015. nov. 19. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%

Nem.

Itt arról van szó, hogy világ életedben egy nagy nulla voltál és ha már mással nem sikerült kiemelkedni, most ezzel akarsz, mert kitaláltad magadnak, hogy te szociobohóc vagy.

Hány éves vagy, 14-15?

2015. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
hát az elég baj ha szociopata szeretnél lenni, az egy igen rossz emberi tulajdonság
2015. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én biztos megpróbálnám figyelmen kívül hagyni, a rossz tulajdonságaimat meg valahogy kijavítani/élhetőbbé tenni. Nem értem mire jó az, ha még rá is erősítesz a dologra.
2015. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Bane987, nem találtam ki magamnak, hogy "szociobohóc" legyek. Ha nem tudod, miről beszélsz, jobb ha nem kommentelsz vagy csak a saját hülyeségedet reklámozod.


Nem a média által bemutatott elmebeteg szociopata sorozatgyilkos képére szeretnék hasonlítani. Nyilván vannak ilyen szociopaták is, általában a börtönben. Mások pedig egyszerűen nem éreznek empátiát, és egyszerűen alapból máshogy viszonyulnak az emberekhez. Bennem ez mindig megvolt, de nem beszéltem róla senkinek. Viszont amikor találtam egy csoportot, ahol szinte mindenki ugyanúgy nézte a dolgokat, mint én, az mégis csak elgondolkodtatott.


De ha azt hiszed, hogy ha diagnosztizálnának, akkor minden második embernek elmondanám, mert hogy ez milyen menő, akkor el vagy tévedve.


"hát az elég baj ha szociopata szeretnél lenni, az egy igen rossz emberi tulajdonság"


Miért? Számomra nem rossz tulajdonság az, hogy nem tudok másokkal együtt érezni. Vannak barátaim, és ha valami problémájuk van, elmondják nekem, és bár nem tudom átérezni, segíteni attól még tudok, talán még jobban is.

Az, hogy nehezen tudok mély kapcsolatokat kialakítani, az csak az én bajom, nem neked kell tőle tartanod.

És minden ember manipulál/hazudik, csak aki nem szociopata, annak ez bűntudattal jár.

2015. nov. 19. 15:01
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj azonosulni valamivel, szeretnék lenni alapon. A személyiség nem döntés alapján alakul ki. Azon meg ne agyalj, hogy mit miért teszel, csak tedd vagy ne tedd. A szociopaták ritkán keresik egymás társaságát. Szóval ez a fórum nekem gyanús.
2015. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül tettem a szeretnék szót idézőjelbe. Nem egészen arról van szó, hogy valami olyat szeretnék, amihez semmi közöm nincs. Inkább megbizonyosodni szeretnék.

Olyan vagyok amilyen vagyok, nem fogok olyan dolgokat tenni amit egyébként nem tennék csak azért, hogy szociopatának tűnjek. Csak annyit mondtam, hogy a dolgok amiket általában teszek, gyakran utalnak erre a személyiségzavarra.


[link] Nézd meg, ha gondolod. Felmerült már a kérdés, hogy miért is írogatnak ott pont a szociopaták. A magyarázat az, hogy nyilván a szomszédodnak nem fogod elmondani, ha szociopata vagy, mert onnantól fogva megbélyegeznek. Viszont attól még, hogy szociopata valaki, lehetnek problémái, és ez a fórum lehetőséged ad arra, hogy hasonló gondolkodásmódú emberekkel beszéljen róluk, természetesen névtelenül.

Ezen kívül a szociopaták elég nárcisztikusak, ezen a fórumon meg mindenki annyit beszél magáról, amennyit akar, nem kell felvett szerepek mögé bújni.

(Ennek ellenére nem mindenki szociopata aki posztol, van aki kíváncsiságból ír, mások meg nem biztosak, csak hozzám hasonlóan ezzel tudnak a leginkább azonosulni.)

2015. nov. 19. 15:19
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem te szimplán hülye vagy és kész.

De ez most így full komolyan.

2015. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ez soha nem választás kérdése. A szociopaták között igen ritkán vannak olyan emberek, akikkel te valójában azonosulni szeretnél - pl. a zsenik és a zseniális emberek -: ők eleve magányos típusok és nemigen szoktak csürhézni. Azonosulni peidg nem lehet velük, mert ilyen embernek végképp csakis születni lehet.


A kisebb stílű szociopaták pedig legtöbbször szánalmas emberek, nem mindig csak antiszociálisok tartoznak közéjük, hanem nagyon sok olyan típus, akivel ne akarj azonosulni, ha jót akarsz magadnak.


Talán kezdetnek jó volna a szépirodalom felé fordulni és onnan venni azokat a figurákat, akikkel azonosulhatsz. Azt szépen átgyúrja a lelked a neked megfelelővé, és máris megvannak az alapok. Ez a mai korban ilyen nehéz? Mi még olvastunk ...

2015. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#8, ezen nevetnem kell, mert egy külföldi egyetemen tanulok, és pont irodalmat. De korábban is sokat olvastam. A kedvenc könyvem Camus-től a Közöny. Most éppen az Édentől Keletre című könyvet olvasom, lehet egy tipped, hogy kivel azonosulok. Nem csak szépirodalmat szeretek olvasni, hanem irodalomkritikát, filozófiát és fordításelméletet is, többek közt. Azért, mert érdekel. Nem az teszi ki az életemet, hogy azon agyalok, hogy vajon szociopata vagyok-e.


De az azonosulás mint olyan szerintem magába foglalja azt, hogy csak olyanokkal tudunk azonosulni, akikben magunkra ismerünk.

Úgy látom, hogy az eddigi kommentelők egyike sem érti, hogy nem arról van szó, hogy egy nap gondoltam egyet, hogy 'milyen remek dolog lenne már szociopatának lenni!'. Nem. Egyszerűen csak magamra ismertem ezekben a jellemvonásokban, nem pedig magamra SZERETNÉK ismerni.

2015. nov. 19. 16:21
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik topicot megnyitottam, ott az író azt írja, hogy érez szégyent. Nem szociopata.


Én is rengeteget olvastam szociopatákról, és elkezdtem aggódni, hogy az vagyok. Egy fejezettel arrébb olvastam, hogy ha most elkezdtél aggódni, hogy szociopata vagy, akkor nem vagy az. :)


Az a baj, hogy az empátia sem úgy működik, ahogy leírod. A szociopatának nem tudod elmagyarázni, mi az a bűntudat, vagy mikor érzi egy normális ember. Csak azt látja, hogy a másik embert korlátozza egy csomó minden, amit ő gátlástalanul megtesz. Az, hogy valaki érez bűntudatot, nem jelenti azt, hogy mindig érzi, amikor "kell".


Az a baj, hogy ezek a leírások olyanok, mint a horoszkóp. Amiben magadra ismersz, arra fókuszálsz, ami nem igaz rád, azt figyelmen kívül hagyod.

2015. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!