Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés gazdagnak lenni?

Milyen érzés gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés

Most már mi sem vagyunk olyan szegények, de nem állunk jól se, főleg most, ünnepek előtt. Ma pl 300Ft-ből kell megoldanom a holnapi reggelit, mert ennyi van.

Ilyenkor mindig elgondolkodom, milyen lehet azoknak a korombeli lányoknak, akik designer holmikban járnak, luxus kozmetikumokat vásárolnak, mikor én örülök, ha a New Yorker-re telik....


2015. nov. 13. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyorsan hozzászokik az ember, természetessé válik és utána nagyon nehéz kevesebb pénzből élni.
2015. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Sok olyan gazdag ember van akinek pl nem az át első hogy design cuccokat vegyen, meg kifelé mutogassa hogy neki mennyi pénze van.

A gazdagság ilyenkor IQ-VAL is párosul.

2015. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el azok a lányok nem dolgoznak meg érte, vagy van aki igen, de azok főleg prostik...


300Ft egy személyre, vagy többre?

Én 600Ft-ot költök egy nap kajára (+2-400 gyümölcsre), mondjuk én nem fogyasztok sokat, de 600-ból kijön 2 pizza szelet, vagy 4 pogácsa...ha jobban beosztanám akkor sokkal többet ki tudnék hozni ennyiből...szóval 300Ft 1 ember reggelijére, megfelelően beosztva simán elég...főleg ha nagyobb mennyiségben vásárolsz akkor még egyszerűbb...


Én elég jól el vagyok engedve szerintem, ha akarok akkor havi 150e Ft-ot elkölthetek arra amit akarok...nem apuci pénze, én dolgozok meg érte!

Nem rég elég sokat szórtam el havonta minden hülyeségre, de nem érzem a különbséget aközött, hogy havi 50.000-et vagy ha havi 200.000-at költök el...mármint nem leszek boldogabb, vagy boldogtalan emiatt!

A pénz csak egy eszköz, persze szükséges, de nem az okozza az igazi boldogságot, hogy minden xart megvehet az ember, hanem ha másoknak is tud segíteni...

Én vettem több százezerért laptopot (munkaeszköz), vettem telefont, tv-t, cipőt...mégsem lettem tőlük boldog, csak eszközök...persze a kényelmemet biztosítják, de nem a boldogságomat! szerintem a kényelem nem egyenlő a boldogsággal...sőt! ha gazdag vagy és megvehetsz mindent amit akarsz, semmiért nem kell küzdened akkor unalmas lesz az életed...max az újdonság varázsa miatt dob fel az elején, de ha nem kell éhezned, középszerűen tudsz élni akkor már a sok luxus kiadás már nem fog annyira boldoggá tenni, max kényelmesebb lesz neked...


22F

2015. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: Azért ne jelentsük már ki, hogy aki megdolgozik érte, az prosti. Nők is kereshetnek jól, nem a 18. században élünk.

Míg egy férfi elkölt 300ezret kevésbé látványos dolgokra, mint pl. egy irodai szék, egy új billentyűzet meg egy jó whiskey, ő ugyanezt adott esetben ruhára költi.

2015. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

#4:

"Azért ne jelentsük már ki, hogy aki megdolgozik érte, az prosti."

kérlek olvasd el ismét :)

"azok főleg prostik"

itt a FŐLEG-en van a hangsúly :)

tudom, hogy lehetnek sikeresek a nők is, azért írtam oda a főleg szót :)


22F

2015. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"600-ból kijön 2 pizza szelet, vagy 4 pogácsa"

Azért 2 pizzaszeleten élni naponta nem egy életbiztosítás....


Ettől függetlenül a tényt magát jól leírod, hogy a pénz egy eszköz és úgy is kell kezelni.


Én mondjuk a kolis-egyetemi évek után felüdülésnek éreztem a keresetem, nem mondom hogy gazdag ember vagyok, de nem kell a kaján, ruhán spórolni, ha valamit akarok megveszem, ha kikapcsolódásra vágyom, akkor arra is telik. Egyszerűen megszokja az ember és ennek megfelelően kezeli a mindennapjait.


Viszont az sem feltétlenül igaz, hogy nagyon nehéz kevesebből élni, biztos kell egy átállási szakasz, de az ember alapvetően eléggé tud alkalmazkodni a körülményekhez.

2015. nov. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én 50 forintból meg tudok reggelezni, nem véletlen hogy gazdag vagyok.
2015. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerek nőt aki gazdasági tanácsadó és havi 1 milliót keres. Sosem vett még designer holmit, és sminket is csak minimálisat tesz fel (alapozó meg szempillaspirál max.)

Az hogy valakinek sok pénze van, nem feltétlen jelenti, hogy el is szórja mindenre.

De nyilván sokkal könnyebb a sokat beosztani, mint a keveset.

Szerintem amúgy a biztonságérzet és a kényelem lehet a legjobb, amikor gazdag az ember. Nem kell azon aggódnia hogy mi lesz ha kirúgnak (valószínűleg van annyi pénze, hogy évekig eléljen belőle) illetve nincsenek kötelező dolgai otthon, ha nem szeret főzni/mosni/takarítani, akkor megoldja takarító nővel /étteremmel. Szabad idejét teljes egészében magára fordíthatja, ha sokat is dolgozik, akkor is a kevés szabadidőben valóban ki tud kapcsolódni. Míg mondjuk egy átlag anyuka hiába dolgozik csak napi 8 órát, ha utána hazamegy főzni, mosni, takarítani, kertbe zöldséget termelni és az állatokat ellátni meg gyerekekkel foglalkozni még este 10-ig.

2015. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!