Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám megcsinálni, hogy...

Hogy tudnám megcsinálni, hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Bécsben tanulok, kollégiumban.

Mióta történt ez a párizsi merénylet, eléggé szorongok, és félek, hogy a kollégiumban is történhet ilyesmi. Van a kollégiumban viszonylag sok bosnyák, kevesebb török, meg pár albán. Arabról nem tudom, hogy van-e.


Szorongásom alapba van már régebb óta, de most kiújult emiatt valamennyire.

Van ok a félelemre? Tudom, hogy ez akárhol, akármikor megtörténhetett volna, de úgy mégis.

:(



2015. nov. 19. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy megkérdezem, de hány éves vagy és milyen nemű, mit tanulsz?
2015. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én budapesti vagyok, és bizony belvárosban elég sok arab/török,/sötétebb bőrű külföldi kavarog, egyetemisták nyilván főleg... de olyan ijesztő tud lenni, vagy ha idegesebben mozog, vagy nagy hátizsákja van rögtön arra gondolok, hogy mi van, ha bomba...

vagy utazok a metrón, és simán benne van, hogy a következő megállóban miszlikre szakad és szétrobban az egész szerelvény, meg persze benne én is...

de hát nyilván nem minden muzulmán, meg nem minden közel-keleti kinézetű ember terrorista, vagy rossz ember, nem szabad hagyni magunkat, hogy az életünket befolyásolják a terroristák akár csak ilyen szinten is, mert ha félnénk, akkor máris elérnék a céljukat...

2015. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni. Szerintem Bécset egyelőre békén hagyják. Meg amúgy is ha valamit akarnak nem egy kollégiumban fogják csinálni.
2015. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
# 1(@lfa) ez miért olyan fontos?
2015. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a terroristáknak az utolsó gondolatuk lenne egy kollégiumban akciózni, pláne olyanban, ahol a többség gondolom nem is osztrák.

Plusz Ausztria semleges ország, Fro.-nál elmondták, hogy a háborús részvételt "torolták meg".


Bár javítsatok ki, ha tévedek.

2015. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ráadásul most így belegondolva:


Egy kollégium teljesen más eset (lenne), mint egy koncert.

Koncerten eleve tömeg van egy kis szűkebb helyen, így könnyebb a megfélemlítés, túszejtés, stb.

Egy kollégium általában minimum 2-3 emeletes, rengeteg szobával. Most onnan mindenkit egyesével kiterelni, az nagyon sok idő, addig simán kihívják a rendőrséget, és "vége a bulinak" (bocsánat), ráadásul az ablakon is könnyű szökni, ha valaki nem fél pár csonttöréstől.

A Bataclan vagy hol volt a támadás egy szűk, vékony kis épület volt, 1-2, max 3 ablakkal, és az egész épület tele volt emberekkel.


Szóval szerintem nincs mitől tartani. Ráadásul a bosnyákok meg a törökök nemigen kapósak az ilyen szélsőséges iszlámra, plusz hol jutnának fegyverhez, és hol tudnák azt észrevétlenül becsempészni?

Párizs azért más eset, mert Franciaország egyrészt keményen bent van a háborúban, másrészt Párizs tele van arabokkal.

2015. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
1. 22 éves vagyok, fiú
2015. nov. 19. 21:04
 8/10 A kérdező kommentje:
de szerintem ez nem számít most
2015. nov. 19. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Ma este én csak lementem a boltba és 1-2 arab kinézetű ember vásárolt, a többi 20 meg csak kísérte. Alig fértem el a pénztárnál tőlük, körül álltak és ott tülekedtek, meg hangoskodtak mellettem. Befoglalták az egész boltot, pedig csak vásároltak.
2015. nov. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is itt élek :) szerintem felesleges ettől tartanod, legalábbis kollégiumi szinten mindenképp, nem sok logikára vallana felrobbantani. A tényleges terrorcselekményeket zsúfoltabb helyekre tervezik, legalábbis a hírek alapján. Na attól már én is tartok picit. 19L
2015. nov. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!