Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem, hogy kész csődtömeg...

Úgy érzem, hogy kész csődtömeg vagyok. Tudnátok nekem tanácsot adni? Többi lent.

Figyelt kérdés
A szituáció a következő. A tanulás és a munka terén sikeresnek mondhatom magam, jövő hónapban államvizsgázok, viszont még magánélet terén nem jutottam semmire. Félek egy párkapcsolatba belekezdeni, több okból kifolyólag is. Attól tartok, hogy a leendő párom ki fog használni, nem fog tudni maximálisan rám hangolódni, és attól is, hogy a családja nem fog elfogadni a fogyatékosságom miatt. A szűk családomon kívül csak nagyon kevés embert engedek közel magamhoz, mert már többször kihasználtak. Voltak beilleszkedési problémáim is, középiskolában és a főiskolán sem találtam meg a közös hangot a társaimmal, mert teljesen más nézeteket vallottak, más volt az érdeklődési körük, mint nekem, és nem volt velük semmi közös témám. A családom és a közeli ismerősök nehezményezték, hogy miért nem barátkozom a korombeliekkel. Az érem másik oldalát nézve, mindig többet akartam elérni a tanulásban. Felállítottam magamnak egy mércét, amiből nem szeretnék engedni. Szépen megkérek mindenkit, hogy a rosszindulatú megjegyzésektől kímélni szíveskedjenek! Köszönöm
2015. nov. 21. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad kihasználni. Realizácóval könnyü. Ebben tudok segíteni ha majd lesz kapcsolatod.

Rádhangolódás idő és személyiségefüggő.

A csakáldjának nem kell elfogadni. A családja nem ő. Aki nem fogad el olyan miatt amiről nem tehetsz, nem szabad vele foglalkozni.

Ha ne találtad meg közös hangot mással, sosem csak te hibád. 0/10000 alkalom.

Ha ismerseidnek nem érveltél, te hibád. Legkozelebb elmagyarzod nekik miért nem akarsz retardáltakkal barátkozni. Emiatt családodat érezd csődtömegnek ne magadat.

Tanulásban miért? Emberileg akarj fejlődni.

Ha segítség kell, írj.

2015. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatún írom, de az, hogy a suliban senkivel nem találod meg a hangot, az a te hibád. Mert az egy dolog, hogy vannak, akikkel nem, de ha már senkivel, akkor nem valószínű, hogy mindenki más a hibás, csak te nem. Az hogy kihasználnak, és egyéb negatív tapasztalat, mindig ott van a kártyák között, neked kell nem engedni, hogy megtegyék. Hogy a párkapcsolatodban a másik fél rád hangolódjon, az idő kérdése.
2015. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!