Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egy csődtömeg...

Szerintetek egy csődtömeg vagyok? El van cseszve az életem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok jelenleg. 18 évesen érettségiztem, mint a legtöbb fiatal. Mindig is tudtam, hogy informatikai területen szeretnék dolgozni, ezért infós szakra jelentkeztem (programtervező informatikus). 1 év után otthagytam, mert rájöttem, hogy ez nem nekem való, teljesen máshogy képzeltem el.

Ezután egy gazdasági szakra jelentkeztem, ahol ez a 3. félévem. Ezzel az a bajom, hogy rengeteg a tölteléktárgy és szerintem értéktelen diplomát ad, mert eddig semmi hasznosat nem tanultunk. És igazából nem is érdekel annyira, nem tudom elképzelni magam pl. könyvelőként vagy valami pénzügyi pozícióban.

Szerintetek nagyon gáz lenne, ha jövőre - 22 évesen - felvételiznék egy másik suliba? Igaz még nem tudom, hogy milyen szakra, de talán addigra meg tudnám fejteni, hogy mi is szeretnék lenni valójában..


2015. nov. 10. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

az informatikával pontosan mi volt a gond?

hogyan képzelted el az informatikus munkát?

22 évesen még simán jelentkezhetsz, sőt akár 40 évesen is diplomázhatsz...


22F

2015. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem pont olyan, ahogy elképzeled. Minden szakon van egy csomó felesleges tárgy. Akkor mind abbahagyod?

Fejezd be. Utána még tanulhatsz mást is, ami érdekel. De az nem megoldás, hogy mindent félbehagysz.

2015. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezni jelentkezhetsz, nem azzal van gond. Hanem azzal, hogy marhára nincs semmi kitartásod, és úgyis feladnád azt is. Még ha valamit célirányosan akarnál, és hajtanál érte...de így hogy "jelentkezek valahova, aztán lesz ami lesz", semmi értelme, akkor már csináld végig legalább azt amit elkezdtél.
2015. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is fejezd ezt be. Annyira azért nem rossz a gazdasági szak, ha mellette beszélsz nyelveket. Aztán e mellé még mindig lerakhatsz mást is.
2015. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb döntsd el hogy mit szeretnél és fontold meg jól. Egyébként ez bátor és tiszteletre méltó dolog, hogy váltani mertél. Annak lesz elcseszve az élete aki nem mer váltani és éveket fog boldogtalanul tölteni
2015. nov. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha nem írod le a szakokat akkor akár azt is hihetném hogy én írtam,na jó azért van pár különbség de eléggé hasonló a helyzet

eleinte én is infós akartam lenni(meg csillagász,bankár is rövid ideig),de még középiskolában "kiszerettem" belőle és inkább matekra mentem

1 év nekem is elég volt arra,hogy ne akarjam folytatni,aztán így a 3-4. félév kb elveszett,nem csináltam semmit

utána átmentem földrajzra,hátha a változás segít,de itt elég volt 1-2 hónap,ez még annyira se érdekel mint a matek


én szerintem abbahagyom az egészet most,max ha később még akarok valamit arra maradt 7 támogatott félévem

inkább elmegyek dolgozni,bár fogalmam sincs hogy hova,még ha akárhova felvennének se tudnám,hogy mit akarok csinálni

2015. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!