Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ezen a dolgon segíteni?...

Lehet ezen a dolgon segíteni? Érdemes lehet felkeresni egy szakembert?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, azóta nem tudok pozitív érzelmet kinyilvánítani emberek, élőlények felé. Tehát nem igazán tudom sajnálni őket, nem érzek szeretetet, nem tudok szeretni. Ezt érzem belül, illetve megmutatkozik még pár dologban. Például még soha életemben nem vettem karácsonykor ajándékot a szeretteimnek, és ez nem is zavar. Nem szoktam születésnapra, névnapra, stb ajándékot venni se a családtagjaimnak, se senkinek. Ugyanakkor negatív érzelmeket meg érzek irántuk. Haragot, gyűlöletet, közömbösséget, olykor lenézést, stb. És furcsa mód azt is érzem, hogy ez így nincs rendjén, olyan, mintha küzdenék egy belső démonnal.

2015. nov. 21. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak fel hutál egy védö állarcot a fejedre ugyanmár haragot bárki érez azzal nincs baj keress egy hobit ami fel vidit (pl.Könyvek,sorozatok,animék,müvészet,zene,stb.)Tudod a leg könnyeb ha azt teszed amit én a fejed legméjebb pontjára el képzelsz egy ketrecett és oda belüködd az ugy nevezett démont én lezárod egy lakattal a kulcsod pedig egy tárgy legyen amit megfogy és eldöbsz elégedz elsülyestesz elásod stb. Ez egy eléggé bevált modszer szerintem.. És az ajándék csak formalitás bár szerintem ha valakinek vennél valamit és oda adnád+ örülne neki szerintem felviditana
2015. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem érdemes, hátha sikerülne pozitív érzéseket is előcsalni belőled. Én még sosem találkoztam olyannal, akinek hasonló panasza lett volna, mint neked. Talán sok sérelem ért téged a múltban, azért érzel így.
2015. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

így olvasva azt mondanám, hogy pszichopata vagy.

" A társadalomra, környezetre a pszichopátiás beteg jelenti a legnagyobb veszélyt, és a szakembert ennek a kórképnek a gyógyítása kecsegteti a legkisebb reménnyel. A veszélyt az is növeli, hogy a pszichopátiás ember nem mindig elvetemült külsejű, riasztó szörnyeteg. Gyakran igen jó intellektusú, simulékony modorú ember, aki kedvességével még a szakembert is megtéveszti. A pszichopata embert leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi. Viselkedésszintjén a pszichopátiás személyiségvonások általában bűnözéssel, hazudozással, sekélyes érzelmi élettel párosulnak, ami gyakran a partner(ek) kihasználásával vagy promiszkuitással (=gyakori partnercsere), házasságszédelgéssel is párosul, azaz állandó hódítási, uralkodási igénnyel. A betegség okait a szakma még kutatja vélhetőleg genetikai okai vannak. Emellett agyi működészavarokat, így a frontális (homloklebeny) és parietális (elülső és oldalsó) agylebenyek működési zavarát is elképzelhetőnek tartják a pszichiáterek és farmakopszichológusok."


Ezek a tünetek már gyerekkorban megnyilvánulnak, lásd a te esetedet is. Tanácsolják a szakemberek felkeresését is, hogy lehessen kezelni.

2015. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor talán az lesz a legjobb, ha felkeresek egy szakembert. Hátha teletöm majd gyógyszerrel...
2015. nov. 21. 20:09
 5/5 anonim válasza:
Előre megjegyzem, nem akarok baromságot írni, nem készpénz amit írok! Ez egy betegség, amit hosszas terápiával lehet gyógyítani. Érzelemmentesség néven rákereshetsz a dologra. Többet nem akarok írni, mert lehet baromság lenne, mivel nem vagyok szakember.
2015. nov. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!