Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kemény egyetemre/szakra...

A kemény egyetemre/szakra járók többsége miért szól be a könnyebb egyetemre/szakra járóknak, hogy "nekik nem is kell tanulniuk, bezzeg nekünk. "?

Figyelt kérdés
Szóval, ők választották, tudták, hogy kemény lesz, akkor miért nem törődnek bele? Lehet, sőt, szinte biztos, hogy jobb munkájuk lesz, mint a könnyebben elvégezhető szakok hallgatóinak, akkor meg vigasztalják ezzel magukat és ne szóljanak be irigységből...:)
2015. nov. 24. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert azt gondolják, hogy ezzel okosabbak lesznek. Pedig ez nem szakfüggő. (És nem biztos, hogy jobb munkájuk lesz. Pl. a biol-kém. tanár szak az egyetemen az egyik legkeményebb szak. Mégsem kap minden ilyen végzettségű tanár állást, vagy nem a szakmájában.)


Lehet irigykedni, de ha valaki nehezebb szakot választott, akkor ezt tudnia kellett már az elején is, hogy nem lesz könnyű.

2015. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát azért vannak helyzetek, amikor korrekt a beszólás szerintem.

Volt szerencsém végighallgatni lakótársam egész estés rinyálását, hogy másnap vizsgázik, és meg kell tanulnia 13 oldalt (amiben ábrák is voltak amúgy)!!! Amennyit nyafogott, addig hússzor megtanulhatta volna oda-vissza az egészet.

Még ez sem zavart volna, mert hát van olyan, hogy a embernek semmi kedve, ez tény. Csak az volt marha bosszantó, hogy nekem két napom volt több száz oldalas anyagra és tanultam volna, ha nem kell hallgatnom.

Plusz azokat is szívesen pofán töröltem volna egy-egy lexikonméretű könyvvel, akik vizsgaidőszak második hetében orrba-szájba nyomatták, hogy de jó nekik, mindent letudtak... Az ilyen megérdemli a büfészakos oltásokat azért. De ha mégse, akkor is jólesik. :D

Egyébként elég kevesen mennek úgy egyetemre, hogy pontosan tudják, mi vár rájuk. Amikor az ember előtt a legnagyobb kihívás az érettségi, még nem igazán tudja felmérni az ilyesmit.

Plusz a panaszkodás benne van az emberben és kész. Amikor sok száz oldalt letudtál és még a többszöröse hátravan, akkor fáradtan nem vagy a legtapintatosabb. Az meg marhára nem igaz, hogy jobb munkájuk lesz. A bölcsészek jó részénél lehet (nem bántás, csak realitás), de a gyakorlatorientáltabb szakoknál is keveset kell tanulni. Attól még sokat lehet vele keresni a későbbiekben. :D

Az ilyenre rá kell legyinteni és kész. Főleg, ha van alapja a megállapításnak. Nem sértésnek kell felfogni szerintem. :D Vannak ennél sokkal nagyobb gondok a világban, inkább rágódj azon te is. :D

2015. nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!