Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most őszintén: te megítélsz...

Most őszintén: te megítélsz embereket az alapján, hová járnak egyetemre, mit tanulnak, ha NEM AZ INTERNETEN VAGY?

Figyelt kérdés
2015. szept. 6. 21:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az internetes részt azért írtam oda, mert itt mindenkinek nagy a szája, de ha látsz egy embert, vagy beszélgetsz vele, akkor megítéled ez alapján? Erre biztos megkapom azt a választ, hogy ha beszélgetnek, akkor a beszélgetés alapján ítélnek, de azt sokszor befolyásolja előítélet, pl.: "mekkora butaságot mondott, látszik, hogy csak XY-t tanul".
2015. szept. 6. 21:52
 2/18 anonim ***** válasza:

Én annyi tanult, egyetemet végzett hülyével találkoztam már, hogy számát se tudom.


Én nem a diplomájuk alapján ítélek meg embereket, hanem hogy milyenek. Például ha van egy egyetemet nem végzett ember, akivel bármiről tök jókat tudok beszélgetni, függetlenül attól, hogy most mond-e butaságot avagy nem (mert butaságot mindünk szokott néha mondani) akkor azt úgy ítélem meg hogy normális, persze viselkedjen is teljesen normálisan. Mint például egy két diplomás valakit, akinek be nem áll a szája és csak saját önnön nagyságát hangoztatja lépten-nyomon. Ezzel csak arra próbálok utalni hogy nem iskolázottság kérdése a dolog. Van benne neveltetés, a dolgokhoz való hozzáállás és hasonlók.

2015. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

elég egyszerű lenne a világ, ha bárkit meg lehetne ítélni pusztán a végzettsége / diplomái / munkája / lakhelye alapján

Az ember jellemét millió dolog formálja, az én szememben egy értelmes, előzékeny, szorgos, de nem diplomás többet ér, mint egy beképzelt diplomás

2015. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

vannak, akikkel beszélgetni sem lehet mert rögtön támadnak....

ostobák és csak rontják a világ faji tisztaságát


és ott vannak a homofóbok is, pfuj

2015. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
a szomszédom ügyvéd és egy konzervdobozt sem tud kinyitni útmutató nélkül....
2015. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"mekkora butaságot mondott, látszik, hogy csak XY-t tanul".


aki ezt mondta, az h.üly.e

bárki mondhat butaságot egy olyan pillanatában, vagy ha olyanhoz szól hozzá, amit nem ért...... ez előfordul bárkivel

2015. szept. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

nem az számít, hogy ki mit tanul és hol stb.

hanem az, hogy milyen ember

2015. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Még a neten sem ítélek meg senkit a tanulmányai alapján. A viselkedése már más kérdés, abból sok következtetést le lehet vonni.
2015. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Első és második válaszoló: a kérdés nem az, hogy diplomás és nem diplomás között mi a különbség, hanem hogy például bölcsész, informatikus, mérnök, kerttervező stb.


Ez meg ellentmondás:

„elég egyszerű lenne a világ, ha bárkit meg lehetne ítélni pusztán a végzettsége / diplomái / munkája / lakhelye alapján „


ezzel:


„Az ember jellemét millió dolog formálja, az én szememben egy értelmes, előzékeny, szorgos, de nem diplomás többet ér, mint egy beképzelt diplomás”


„aki ezt mondta, az h.üly.e

bárki mondhat butaságot egy olyan pillanatában, vagy ha olyanhoz szól hozzá, amit nem ért...... ez előfordul bárkivel”


Mégis sok ilyet hallok / látok kommentekben. Ezért kérdezem, hogy a valóságban vajon mi a helyzet.


Köszönöm a válaszokat. Nem mintha kétségbe vonnám a szavaitokat, de ilyenkor hirtelen hová lesznek a fröcsögő kommentek tulajai?

2015. szept. 6. 22:39
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Különösebben nem, maximum ha valami nagyon noname, híresen rossz színvonalú főiskolára mennek ismerőseim, akkor elgondolkodok, hogy ott milyen lehet az oktatás. Amúgy tökre nem érdekel, hogy most ki megy andragógusnak vagy villamosmérnöknek, mert gondolom bölcsész indíttatású a kérdés, illetve amit a bölcsészek kapnak.

Annyit mondok, hogy bölcsész vagyok, de többnyire nem is ebben a közegben mozgok és senki sem ítél el emiatt a való világban.

2015. szept. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!