Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan alakulnak ki a hobbik...

Hogyan alakulnak ki a hobbik és az ezekhez kötődő függőség, mint ahogy rengeteg pénzt áldoznak rá egyesek?

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A hobbi olyan dolog, hogy kikapcsolja az embert ill. Boldoggá teszi. A hobbija mindenkinek más, és sok pénzt azért áldoznak rá, mert ez a szenvedélyük :)
2015. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én pl szeretek kötni, varrni, sütni, főzni, olvasni....

Kipróbáltam dolgokat és ezek tetszettek. Szeretem ahogy alakulnak a dolgok a kezeim között. Szeretem hogy örömöt szerezhetek másoknak. Az olvasás kikapcsol és egy teljesen más világba juttat.

Neked nincsen semmilyen hobbid? Hány éves vagy?

2015. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gyevickie válasza:

Nekem a kisállatok tartása-gondozása a hobbim. Egészen kicsi gyerekként kaptam egy kishörcsögöt, akit nagyon szerettem. Azóta sok és sokfajta rágcsálóm volt, a tengerimalac lett a kedvencem. 10 éve vannak malackáim, két azonos nemű, tahát nem szaporítok vagy ilyesmi. Mellettük még van kutyám is. Szeretek velük foglalkozni, látni hogy boldogok. Sok dologra adok ki pénzt számukra, de főleg azokra, amik a felelős tartásukat szolgálja. Megfelelő eledel, orvos, alom, ha kell kozmetika. Szűgségtelen, luxus dolgokra nem szórom a pénzt pl. kutyaruha, állatparfüm, ezeket tudom nem is szeretnék.

A másik kedvelt időtöltésem az olvasás. Általában vaterán veszem a könyveket töredékáron.

2015. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nekem is van hobbim és az érdekel, hogy csak valamilyen boldogsághormon stb. váltja ki ezt tulajdonképpen, azaz ez mind ugyanolyan függőség, mint az alkoholizmus vagy drogozás?
2015. szept. 19. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem függőség. Szüksége van az embernek arra hogy valamivel kitöltse az idejét, kikapcsolódjon. Ha van dolgom és nem érek rá a hobbijaimmal foglalkozni, nem érzek elvonási tüneteket.
2015. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A dopamin teszi. Ez egy agyban felszabaduló neurotranszmitter, ami a minket érő pozitív ingerekre aktiválódik. Egyfajta természetes jutalom-mechanizmus, amivel ösztönzi magát a szervezetünk.

A hobbink végzésével is ez hat ránk, és ezért szeretjük csinálni :) Több pénzt belefektetve eredményesebben (vagy változatosabban) tudjuk végezni a hobbinkat, amiért több dopamin jár, ami pedig boldoggá tesz.

2015. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert jó érzés azt csinálni amit szeretsz..

Én pl. horgászok, és igen sok pénzt képes vagyok kiadni egy jó horgászbotért, mert hatalmas élmény kifogni egy jól megtermett pontyot...

2015. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!