Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ázsiai (sárga) ember a...

Az ázsiai (sárga) ember a legokosabb?

Figyelt kérdés

vannak ugye a rasszok. Első helyen áll az ázsiai, utána az európai(europid) stb?

Azt olvastam, hogy sokkal jobb a logikájuk, matematikából pl az európaiak fel sem veszik velük a versenyt, vagy csak nehezen.

Mellesleg ők a természetet is jobban ismerik, a testet is, és a legtöbb legidősebb ember közülük való.

ezek miatt minden tiszteletem az övék, szimpatikus népség számomra.



2015. nov. 27. 05:23
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Hol olvastad ezt?

Én ilyen kategórikusan ezt nem jelenteném ki.

Igaz egész más a gondolkodásuk,már gyerekként is egész máshogy nevelik őket.

A világ nyugati felén az egyén a fontos,annak a kibontakozása,míg az ázsiai nevelési módszer teljesen más,ott a család,a közösség elsőbbséget élvez az egyén kibontakozásával szemben.

Szóval mondhatni "máshogy vannak összerakva".

2015. nov. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Igen.

...de csak azoknál, akik elhiszik!

.

Mondanál az európaiaknál, amerikaiaknál jobb ázsiai matematikusokat, fizikusokat?

2015. nov. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Ó, hogyne. Pl. ilyen sárga zsnei volt Beethoven, Mozart, Goethe, Jane Austen, Arany János és Jedlik Ányos is. Ugye? :)


Talán még olvasgass egy kicsit ...

2015. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Az intelligencia nem nagyrassz függő.


Ami a testük és a természet ismeretét illeti, amíg a bulváron nevelkedett nyugati rajong a tradicionális kínai gyógymódokért, addig a kínaiak többsége ma már kuruzslásnak tartja, és inkább bízik az orvostudományban (nagyon helyesen, hiszen ami bizonyított a hagyományos gyógymódokból, az már része az orvostudománynak is, ami nem, az pont azért nem, mert megbukott vagy megbukna a klinikai vizsgálatokon).

2015. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez több okból is butaság.

Először is azt a tipikus felfogást tartalmazza, hogy az okos, aki a matekhoz ért. (Ezen kívül szerintem sokféle intelligencia van, pl. kreativitás, mások érzéseinek felismerése stb.).

Azon kívül nem tudom, miért okosság, hogy jobban ismeri a természetet, és nem is hiszem, hogy jobban ismerik. Városban élsz, vagy miért gondolod ezt?

A legtöbb idősebb ember ott van. És ez hogy jön az okossághoz?

2015. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom,csak azt tudom hogy inkább ott élnék,mint itt.
2015. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nah, ez hülyeség, ez egy olyan sztereotípia, ami azért alakult ki, mert az ázsiai szülők hajlamosabbak a gyerekeket az akadémiai karrierek felé terelni, ezáltal a gyerekek valamivel komolyabban veszik a tanulást - általában.

Sok ázsiai ismerősöm van, van köztük orvosi robot tervező, meg van köztük átlagos diák, kisboltos, stb.

2015. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem többen palántázzák a rizst, mint diákként az egyetem padjait koptatják.

.

Az egész világon használt számokat, köztük a nullát, nem sárga, hanem barna ember "találta" fel, ugyanis Indiából származik.

2015. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!