Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legrosszabb emberi tulajdons...

A legrosszabb emberi tulajdonság a büszkeség - egyetértetek?

Figyelt kérdés

A büszkeség miatt hullnak szét családok, emiatt nem békülnek ki egymással a haragban lévők, emiatt alázzák meg egymást, emiatt verekednek egymással, stb stb.

Én például büszkeségből nem megyek el pszichológushoz (adhd-s figyelemzavar miatt), mert ha elmennék egyszer oda lenne a büszkeség, a kialakított eddigi kép összeomlana. Nagybátyám szintén büszkeségből nem beszél egyik barátjával, mert összevesztek, és mindenki a másiktól várja hogy kezdeményezzen. A büszkeség egyszerűen megfojtja az embert, egy ördögi körbe kényszerít, amiből aztán nem tud szabadulni...



2015. nov. 28. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is elég rossz tulajdonság, de nem a legrosszabb.

A gonoszság rosszabb az én szememben.

2015. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sunshinedoll ***** válasza:
94%
Messze nem a legrosszabb tulajdonság....
2015. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nálam a büszkeség az, hogy mindig kiállok a magamért, és nem engedk belőle, mégha ezzel hátrányt is szenvedek. Tehát ott úgy érzem, hogy nekem van igazam. Az, hogy nem megyek el az orvoshoz, az inkább csökönyösség.
2015. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Ha hatodikos vagy, akkor még talàn èrthető, hogy ilyen naív vagy...

De ha már hallottál volna Hitlerről, Sztálinról vagy akár az afrikai helyzetekről, akkor tudnád, hogy a kapzsiság, a gonoszság kilométerekkel rosszabb...

2015. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Baltazár inkább meghal, de nem alkuszik!"
2015. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Az önzés. Emiatt hullanak szét a családok és emiatt hülyülnek meg az emberek.
2015. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A büszkeség épp annyira rossz tulajdonság, mint a büszkétlenség... Sőt, embere válogatja, de szerintem a büszkétlenség még sokkal rosszabb tulajdonság, ha az embernek nincs tartása, sír-rí mindenkinek, önértékelési problémái vannak, nincs önbecsülése, kissebbségi komplexusos, stb. Ezeket a negatív hajlamokat a büszkeség, persze hangsúlyozva, az EGÉSZSÉGES büszkeség elhárítja.
2016. febr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!