Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fiatalok! Titeket is ér a...

Fiatalok! Titeket is ér a mindennapi életben kisebb-nagyobb mértékű diszkrimináció a korotok miatt?

Figyelt kérdés

Tizennégy éves lány vagyok, és gyakran tapasztalom, hogy a fiatal korom miatt az emberek többsége azt hiszi, nem kell úgy bánnia velem, mint egy teljes értékű személlyel.

Ma például vásárolni voltunk egy barátnőmmel, és csak mert hátizsák volt nálunk (suliból jöttünk) meg kamaszok vagyunk, egyből úgy tekintett ránk a biztonsági őr, mint potenciális bűnözőre, akik lopni járnak a boltokba, és átkutatta a táskáinkat. Tudom, hogyha én egy negyvenéves, elegáns nőci lennék, valószínűleg nem kezelt volna így.

Egyéb hasonló esetek is előfordultak már természetesen, és ez nagyon zavar. Nehezen tudom kezelni.

Ha jártatok már így, ti hogy léptetek túl ezeken az igencsak kellemetlen, gyakran előforduló eseteken?

Ui: Ha te most olyasmit gondolsz, hogy "még jó, hogy egy kis szemétkupacként bánnak veled, mert az is vagy" akkor kérlek, ne írd meg. Tudom, hogy vannak emberek ezen a véleményen is (erről szólt a kérdés) de most rátok nem vagyok kíváncsi. Tényleg, nem sértés, csak nem egyezik a véleményünk, én meg nem akarom, hogy bántani kezdjük egymást, stb. Köszönöm, ha tiszteletben tartod ezt :)

14/l



2015. ápr. 21. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem volt hogy átkutatták volna a táskám,de ha bemegyek vagy bemegyünk pár barátommal egy üzletbe,a biztonságiőrök úgy jönnek velünk,mintha testőrünk lenne.Mondjuk megértem őket,mert vannak ilyen korbeli gyerekek akik lopnak. 14/F
2015. ápr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz. Viszont vannak felnőttek is, akik lopnak, mégis, egy kiskorút jóval előbb gyanúsítanának meg ilyennel. Tehát előbb fognak engem átkutatni, mint egy öltönyös üzletemberfickót, pedig bármelyikünk lehet ugyanúgy teljesen átlagos vásárló, mint bolti fosztogató. Nem értem, miért kell egyből kor alapján ítélkezni...
2015. ápr. 21. 22:47
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem ítélkezés. A gyáva ösztönember szívesebben konfrontálódik olyanokkal, akik nem fejelik szét az első rossz szóra.
2015. ápr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom védeni a biztonságiakat, de az egy olyan szakma, ahol a sztereotípiák mentén tudnak hatékonyak lenni.

Ha arányaiban sok a lopós kamasz náluk, akkor természetes, hogy rátok is jobban odafigyelnek. Ha te is ott dolgoznál és nagyobb rálátásod lenne erre, akkor te is így csinálnád, ha jól akarnád végezni a munkádat.

Vannak olyan dolgok, amin nem éri meg idegeskedni, csak lépj túl rajta.

2015. ápr. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

:)

Én egy 193cm magas, szőke, zöld szemű hapsi vagyok, jól öltözött általában, ezek után egy áruházlánc üzletében Kerepesen egy roma! származású biztonsági őr kajtatott utánam valamiért...

Na erre varrjatok gombot.

Amúgy nem nyúlhat bele a táskádba senki, csak hatósági személy, vagy annak jelenlétében, illetve feljelentés után, miután kijött egy rendőr/stb.. és ha nem talál nálad semmit, Te elkérheted a feljelentő iratait, és kezdeményezhetsz vele szemben polgári peres eljárást személyi szabadság megsértése/nyilvános megszégyenítés/rágalmazás szabálysértése, bűntette miatt.

Csak ez egy 14 éves leányzó szájából furán hangzana, meg valószínű hajaznak erre a biztonsági őrök, hogy tudja, meg az esetek 80%-ában a biztonsági őr sem tudja.

2015. ápr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*NEM tudja.
2015. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak gyanúsítani, de lehet nem volt rajtad túl szép ruha.

Engem még egyszer nem állítottak meg.

2015. ápr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mivel a kamaszkorból már kinőttem néhány éve, átkerültem arra az oldalra, ahonnan ez az állítólagos diszkrimináció éri a kamaszokat. Ne aggódj, kedves kérdező, a bolti biztonsági őrök többnyire mindenkiben a potenciális bűnözőt látják, szerényebb szellemi színvonaluk miatt nem nagyon ismerik a diszkréció fogalmát sem. Minden kornak megvannak a maga sajátosságai. A kamasz úgy érzi, lenézik. Az idős meg úgy érzi, nem kap elég tiszteletet, ergo őt is lenézik. Ezzel egyet tudsz tenni: olyan módon viselkedsz és éled az életedet, hogy mindig nyugodt lelkiismerettel tudd azt mondani: "alaptalanul gondolják ezt rólam". Nem kell, nem is lehet mindig mindenki véleményével foglalkozni. Felnőttként majd rád fognak az akkori kamaszok hasonló szemmel nézni.
2015. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, a ruhámmal biztos nem volt gond, viszonylag jól öltözött vagyok.

Köszönöm amúgy a válaszokat :)

2015. ápr. 22. 19:19
 10/13 anonim válasza:

Szia en is 14/L es velem is a rossmannban szokott ilyen tortenni ugy csinalok mintha nem vennem eszre, h kovet..


De nagyon idegesito tud lenni es legkozelebb tutibeszolok

2015. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!