Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljak meg normálisan...

Hogyan tanuljak meg normálisan beszélgetni értelmes témákról?

Figyelt kérdés

Olyan témákról ami másokat is érdekelnek, egyáltalán mik azok a témák amikről a legtöbb emberrel lehet azért beszélgetni, nem untatja őket?

Mert sokak szerint engem olyan dolgok érdekelnek amik senki mást.

Meg valahogyan meg kéne tanulnom bővebben, szebben megfogalmazva kifejteni a véleményemet a dolgokról, de nem tudom mindezt hogyan kéne


2015. nov. 30. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Mik lennének azok a témák amik senkit sem érdekelnek?
2015. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de idővel egyre rutinosabb leszel annak meghatározásában, hogy kivel lehet beszélgetni kvantumfizikáról, magasröptű művészetekről és ki az, akivel jobb, ha a sportnál és az xfaktornál maradtok mert ennyi az értelmi szintje.
2015. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el Allen Pease Szó-beszéd című könyvét,illetve Montagh Imre Tiszta beszéd című műve is hasznos lehet.

Azt neked kell tudnod, hogy a környezetedben miről szeretnek beszélgetni, és az sem mindegy, hogy fiú vagy vagy lány.

Általánosságban az emberek szeretnek a hírekről, politikáról beszélni, ezért érdemes nyomon követni az eseményeket. A Férfiak többségét érdekli a sport, a szórakoztató elektronika, az autók, a nők többségét a bulvár, a divat, és gasztronómia. Ez csak pár példa, de nem árt ha ezekben a témkban járatos vagy. A filmek, sorozatok és a zene szinte Mindenkit érdekel, nézd meg az aktuális moziműsort, nézz előzeteseket, olvass filmkritikákat. Járj utána, melyik sorozatokat nézik a környezetedben, hallgass rádiót, figyeld a slágerlistákat.

Persze fontos, hogy legyen saját ízlésed, nem kell feltétlenül azokat a dolgokat szeretned, amit a nagy többség, de azért nem árt ha pár mondatot el tudsz mondani róluk.

2015. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én sokat beszélek összeesküvés elméletekről,és kb egy embert szokott még érdekelni,a többiek unják...vagy kiröhögik
2015. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Meg valahogyan meg kéne tanulnom bővebben, szebben megfogalmazva kifejteni a véleményemet a dolgokról, de nem tudom mindezt hogyan kéne"


Ott kezdődik, hogy minden hónapban elolvasol 2 vagy 3 könyvet. 1 év múlva...

2015. nov. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom, hogyan kéne, de ha valamilyen téma nem érdekel, szerintem azon nem tudsz akarattal változtatni. Legalábbis én így vagyok ezzel.

Én is félek, elég beszűkült az érdeklődésem.

Mostanában, mióta itthon vagyok (úgy értem, nem dolgozok, vagy tanulok, ez van már 5 és fél éve, azt most nem fejteném ki, miért) szinte csak a sorozatok érdekelnek. De nem sok olyan embert ismerek, aki nézi őket, arról nem is beszélve, hogy nincsenek is igazán barátaim. És még a tesóm se szeret ezekről beszélgetni velem annyira, vagy ha mégis, teljesen más véleményen van, mint én.

Ezenkívül videókat szerkesztek, de azt is a kedvenc sorozataimból, vagy filmjeimből. De a videószerkesztés meg pláne szinte senkit se érdekel a környezetemben.

Írok saját történeteket is (regényeket), azokról is szívesen beszélgetnek, de minthogy senki se olvassa őket, (legalábbis egyelőre, de épp egy pályázatban vagyok benne) ez se igazán lehetséges. (Egyelőre).

Szóval, én igazán nem tudom...

Szeretnék másokkal beszélgetni, de nem nagyon tudok...

Ami a másik dolgot illeti, szerintem is, ahogy azt valaki már írta, a szebb bővebb fogalmazáshoz, olvashatnál, az talán segít. :))

2016. febr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!