Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem azt, hogy már...

Csak én érzem azt, hogy már most ilyen világban élünk?

Figyelt kérdés

Aki esetleg nem ismerné ezt a filmet, gyorsan olvassa el a történetet. [link]

Ilyenkor az jut eszembe, hogy a csajoknak csak a legtökéletesebb férfi kell, aki úgy néz ki, mint egy férfi modell, de emellett intelligens/humoros/magabiztos/családszerető/odafigyelő blablabla, az egyetemeken/munkahelyeken állandóan a hányingerkeltő rivalizálás folyik. Egy munkahelyre szinte már nem elég egy diploma, azt veszik fel előbb, akinek az állásinterjún jobb a "megjelenése". Dúsabb a haja/magasabb/karakteresebb/szebben beszél stb. Nem tudom, hogy ez azért van, mert kis hazánk eléggé elmaradott és szinte már csak a külsőségek dominálnak, csak úgy lehet érvényesülni ebben a felszínes posványban. Nem tudom más, hogy van vele, de nekem nagyon elegem van az állandó rivalizálásból/küzdelemből/gátlástalan törtetésből. Tavaly két hónapot töltöttem Írországban és ég és föld a különbség aközött, amit ott és itthon tapasztaltam. Külföldön mindegy, milyen az ember vagy honnan jött, csak dolgozzon, legyen szorgalmas és megtalálja a helyét a világban. Egészen döbbenetes a mentalitásbeli különbség.



2015. nov. 30. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Komolyabb munkahelyeket itthon sem elég a duma.

A rivalizálás tényleg az egyik legfárasztóbb, de ehhez két fél kell. Ne üss bele a labdába és nem fog bántani. A barátaidat meg úgy válogasd meg, hogy ne versengőkből álljon. Sajnos a főiskolákon/egyetemeket tényleg tapasztalható ilyen, de ez hosszú távon nagyon rossz, a szépség nem érték, mert elmúlik. Az igényesség persze jó, de arról senki nem tehet, hogy milyen az alkata pl. Komoly ember párnak sem kirakatbabát keres... de hangsúlyozom, az ápoltság fontos, de üres fejjel és szívvel mindegy hogy néz ki az ember.

2015. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is így érzem. Egyrészt, legyen egy erős külső, másrészt egy anyagi háttér. És legyen hozzá az ember törtető, a siker meg jön.

Egyetemen is az van előrébb, aki pl. összejött egy felsőbb évessel, mert kapott egy csomó anyagot. Vagy járt 120 külön tanárhoz, esetleg otthon a szülei is simán segítenek a tananyagban, mert van cégük.

Vizsgán meg lazán átmegy az a csaj, aki jól néz ki.

Rengeteg munkahelyen is hasonló a helyzet. Ismerek olyan nagy magyar céget, ahol egy nő behelyezkedett szépen és azt rúgat ki a főnökkel, akit akar. Nagy tudás vagy tapasztalat nincs mögötte, de jól néz ki és jól manipulálja az embereket.


Ha valaki lentről jön, minimális az esély a kitörésre, hiába adják elő sok helyen. Jó pár pénzesebb emberke előadja a mesét, hogy a semmiből jött, de szinte mindig találni valami kapcsolatot vagy rokont, aki kirántotta.


Gattaca van, csak álszentségbe burkolva.

2015. dec. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!