Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az a sztereotipia...

Miért van az a sztereotipia hogy a gyerekek nem szeretik a gyümölcsöket, zöldségeket és azon belül kifejezetten a brokkolit? én amikor gyerek voltam imádtam ezeketés sosem voltam édes száju.

Figyelt kérdés
mondjuk mostanra h huszonéves vagyok változott a dolog és mostanában elé édesszáju vagyok :D
2015. nov. 30. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Én is édes szájú vagyok, csak inkább maradok hetero XD
2015. nov. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ennek mi köze a heterosághoz?
2015. dec. 1. 00:05
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Brokkoli, kelbimbó spenót. Ezeket nem azért nem szeretik a gyerekek mrt rossz ízük lenne hanem mert erős zöld színűk van amiből az következik, hogy nem finom. Persze nagyrészt a gyerek meg se kóstolja az adott zöldséget, pedig lehet, hogy ízlene neki. Másik ok ami a kissebbeknél dominál, hogy ha apa/anya/ovsitrás/szomszéd néni/akárki nem eszik brokkolit, mert "rossz íze van" akkor a gyereknek se fog kelleni.
2015. dec. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert valóban rengeteg gyerek nem szereti.

Én kisgyerekként is édesszájú voltam, de a kelbimbó, brokkoli és sóska a kedvenceim voltak.

A sóskát ma is imádom, a brokkoli is finom, de manapság a kelbimbó szagát sem bírom elviselni.

2015. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem mindegy édeske? XD
2015. dec. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem tudom én valahogy inkább a szagra mentem mindig. gyerekként is. nem a kinézetre. pl a brokkolit tökre szerettem mert olyan volt mint egy kis fa :D és az illata is jóvolt. ennyi. nem tudom miért félnek a gyerekek egy zöldségtől. én nekem gyerekként a graphefruit volt a kedvencem, meg a CITROM. ok, erre kerlt cukor is, de ma már kicsit sok lenne a sima nyers citrom xD érdekes miket tudtam anno megenni...
2015. dec. 1. 00:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként megettem a spenótot, de nem voltma odáig érte, sóskát még jobban csíptem. Borkkolit, kelbimbót soha.

Felőőttként egyszerűen rosszul vagyok a brokkoli szagától, nekem olyan egyszerűen, mint amit már egyszer -és itt elnézést kérek- kihánytak. Ugyanez áll pl. a spenótra, karfiolra, taszít a szaga, így meg enni sem bírom.

2015. dec. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a színük miatt és azért is mert ha valamit a szülő nagyon erőltet ajánl a gyerek még azért sem.

Valószínűleg még meg sem kóstolta és már eldöntötte, hogy nem ízlik. Amúgy is az ízlés is változik az évek során. Én egyenesen utáltam az olíva bogyót, a túró rúdit most meg mindkettőt szívesen megeszem.

Szép napot!

2015. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyümölcsöket szeretik. Zöldségeket is.

Amiket én hallottam: spenót, sóska.

Brokkoli az én gyerekkoromban nem volt. De tényleg nem túl jó, annyira zöld íze van. Krémlevesként szeretem. De amikor csak úgy odaraknak egy darab párolt brokkolit valami mellé köretnek, hát az blőőőő. Szóval sokat számít, hogy mi hogyan van elkészítve.

2015. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ez alapvetoen szoktatas kerdese. Ha a gyerek nem talalkozik ezekkel az izekkel akkor szeretni sem fogja.


Persze van amikor egy izt valaki nem szeret szoktatastol fuggetlenul, de ez ritka.

2015. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!