Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért ilyenek a 10-12 éves...

Mért ilyenek a 10-12 éves kamaszok?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni,hogy a fiatalkorú gyermekek nyelvhasználata kezd nagyon átszlengesedni.

Olyan mondatokat használnak,ami egyes esetekben nagyon sértő,bántó tud lenni. PL: Anyád sem szeret csak eltart,Meg...szom anyád.

Tovább inkább nem is sorolom. És ezt már nem is hívnám szlengnek.

Nagyon sok olyan gyereket ismerek,aki egy régiesebb szó jelentését már egyáltalán nem is ismeri,és ez szerintem már kicsit sincs rendjén.

Mit gondoltok?



2015. nov. 30. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve voltam ennyi idős, pont ugyanilyen volt a korosztályom. A kiskamaszok s e g g fejek, ennyi.
2015. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Én magam is kamasz vagyok (bár már lassan három éve kicsúsztam a tizenkét éves kategóriából), de azért nekem is megvan a véleményem.


Tény, hogy néha kicsúszik a káromkodás, amire ugyan nem vagyok büszke, de egy-egy basszus és csessze meg még belefér, ha belerúgok az ajtófélfába. De azon én is nagyokat szoktam nézni, hogy milyen káromkodásfüzéreket lenyomnak a hatodikosok, legtöbbször mindenféle indok nélkül. Őszintén, tudom, hogy ez már agyon volt ismételve, de akkor is az internet káros hatásaihoz sorolnám. Az okosabb gyerek nem fogja felvenni, de egy kevésbé érett meglátja, aztán "ezdehűdemenő" alapon használni is kezdi, a többi meg utánozza (majom-effektus, ugyebár).


Ezekhez a "anyád sem szeret, csak eltart" típusú megszólalásokhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy ez egy "viccfajta", olyasmi mint az "olyan ronda vagy, hogy..." kezdetű "viccek". Van, akik szerint ez poénos, és mivel ők tudják, hogy milyen kategóriáúak ezek az aranyos mondatocskák, nem fognak megsértődni rajta. Nem mintha helyeselném, de addig még én elnézném nekik, amíg nem gondolják komolyan.

2015. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:
Mikor én voltam ennyi idős, akkor is így beszéltek. Majd h idősebbek lesznek, rájönnek, hogy így beszélni csak 12 évesen tűnik menőnek, amúgy rettenet gáz :D Múltkor a villamoson volt két 12-13 éves "nagyfiú" és úgy beszéltek, mintha ők sz-rták volna a fél várost :D Majd kinövik, rájönnek majd, hogy ez sehová se viszi őket.
2015. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!