Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy ennyire megvált...

Normális, hogy ennyire megváltoztatott a zene?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

2013 tavaszán rátaláltam egy hazai rapperre Siska Finuccsira. Onnantól kezdve folyamatosan, a mai napig egyre jobban elmerülök a hazai underground rap műfajban. Többek között nagy hatással volt rám Anonim MC, Funktasztikus, Tkyd, Tibbah, Káva, TM.. stb.

Mégis a tőlük kapott hatások, élmények messze eltörpülnek az Eminem által rajtam végbement változások mellett. Vele tavaly decemberben ismerkedtem meg.. Vagyis persze, már korábban is ismertem, de mélyebben nem ástam bele magam..

Ugye a legtöbb embernek Eminemről a Not Afraid, meg a Rihannás featek jutnak eszükbe (eszébe?). Igazából én nem akarok regény írni erről, mert aki ismeri Eminemet az tudja, hogy 2004 óta már nem nagyon adott ki igazi Eminemes cuccot (kivétel talán a Relapse album), és rám az igazi Eminemes cuccok voltak leginkább hatással.


De ez miben is nyilvánul meg?

Én korábban egy aranyos, visszahúzódó, félénk, törtető, segítőkész, önfeláldozó, nagyon csendes kisfiú voltam.. Igazából ezek közül semmi nem tűnt el, csak 'átalakult'.


Tehát ami legelőször eszembe jut az a depressziós emberek lenézése. Tehát azelőtt én is rengetegszer sírtam itt az oldalon, hogy mennyire nincs értelme az életemnek, és, hogy milyen jó lenne meghalni.. Igazából továbbra sincs értelme az életemnek, csak egyszerűen nem érdekel.. Tehát totálisan les.zrom hogy mi van/mi lesz velem és, hogy minek van értelme, minek nincs! És valamiért iszonyatosan felidegesítenek akik sírnak naponta, hogy 'jaj nincs egy barátom se, mit csináljak?'..

A következő dolog is ide kapcsolódik, az érzéketlenség.. Egyszerűen nem tudok együttérezni senkivel, emiatt gyakran elég bunkónak tűnök mások szemében.. Nem ragaszkodom semmihez.. Tehát mostanában alakulóban volt, hogy elválnak a szüleim és konkrétan csak örülni tudnék neki, mert akkor kevesebb figyelem hárulna a tanulmányi eredményeimre.

A tanuláson is változtattam. A környék legerősebb gimnáziumába járok és konkrétan 3-4 tantárgyon kívül nem tanulok semmire, mert felesleges.. A kettes tanulás nélkül is megvan és pl. fizikából nem is kell több..

A lányok.. Nem volt még barátnőm, de igazából, ha megerőltettem volna magam, akkor 3 is összejöhetett volna (vagy legalábbis 3 randi) az elmúlt évben.. De igazából nem értettem, hogy minek.. Tehát a lelki-érzelmi dolgaimról senkinek nem beszélek, a mindennapi dolgokra ott vannak a tesóim, és a barátaim. Szexért meg felesleges fáradoznom, mert legalább 0,5-1 évet biztos várni akar a csaj..

Ezért elhatároztam, hogy jövő nyáron elmegyek dolgozni és a pénzből elmegyek egy prostihoz.

Ugye sok ember vágyik arra, hogy embert ölhessen.. Igazából ez engem nem vonz, mert elég laposnak tűnik, hogy ott van, megölöd és meghalt. Engem a kínzás vonz. Az is csak egy szép lánnyal.. Tehát nem vonz, hogy rögtön megöljem, csak, hogy megverhessem... stb. Ami a legfurcsább, hogy ennek az egész fantáziálásnak az a csúcspontja, tehát az a legkellemesebb érzés, mikor a lány megsajnál engem. Tehát az ilyen fantáziálásaimban soha nem ölöm meg a szereplőt, csak a szenvedését akarom látni és, hogy megsajnáljon..


Igazából, szinte biztos, hogy Eminem nélkül is előjöttek volna ezek a dolgaim, csak ő kicsit rásegített..

Szerintetek?


Most biztos mindenki azt hiszi, hogy egy darkos, pszichopata, beteg hülyegyerek vagyok, de az a vicces, hogy nem. :D


2015. dec. 5. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A tinédzser korra ez jellemző.
2015. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen meg tud változtatni.Sok embernek irányt is mutat.Olykor kevésbé helyes irányba.
2015. dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A példakép választás, a szinte fanatikus rajongás. Mind pszichológiailag ismert és természetes jelenségek ebben a korban.
2015. dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a zene változtatott meg téged annyi fix.Szerintem komoly gondjaid vannak,mintha nem lenne realitásérzéked,de nem nekem kell felállítani a diagnózist,szerintem sürgősen keress fel egy pszichológust,akár a suliban, kollégiumban,vagy nézz utána neten.Azt értem,hogy a zene meg az életérzés meg a rap meg tököm tudja,de azt nem hogy ehhez hogy jön hozzá,hogy arra vágysz hogy megkínozz valakit.Úgy látom több szálon ferdült el a személyiséged pl.szexuálisan is.Remélem ez nem egy kamu kérdés,jó gyógyulást!
2015. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Magából a kérdésből csak az látszik, hogy egy büdös szót sem értesz abból, amiről ő énekel.
2015. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

Ritkán énekel, általában rappel.

Addig ne próbálj meg kioktatni, amíg a kettő közti különbséget nem tudod.

2015. dec. 5. 15:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Látom,mindenki leragadt a zenénél és nem veszitek észre hogy ez a gyerek konrétan beteges vágyakkal küzd,és ennek a kérdésnek semmi köze a zenéhez!
2015. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pszichiáter.
2015. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, a te szetinted ,,beteg,, dolgaidat ki fogod nőni
2015. dec. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit csinál, ha azt hiszed attól lettél elmebajos, akkor tényleg egy szót nem értesz belőle
2015. dec. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!