Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az ok, amiért kollektíven...

Mi az ok, amiért kollektíven sokan az áldozatokat hibáztatják, vagy csak karakán ellent akar mondani a másiknak? Szerinted ez csak itthon jellemző ennyire?

Figyelt kérdés

[link]


A kérdést ez az ügy ihlette, de volt millió másik ilyen. A cikk nem kommentelhető, de facebookon igen, és ott van minden, amit el lehet képzelni, szerintem aki kicsit is használja a fantáziáját el tudja képzelni, hogy miket írhatnak sokan. Miért kell kollektívan az áldozatot támadni sokszor, mert komolyan nem értem? (Bár azt sem, ha valaki erre azt mondja, hogy tiltsák be a taxikat, az Uber jobb. Ott is ugyanúgy mindenféle emberrel összehozhat a sors...) De fel tudnám hozni azokat is, akikről erotikus kép készül a 4 fél között, és egy hacker vagy egy dühös ex kiszivárogtatta a képeket, és ez akármilyen butaság is, de legitimálná, hogy más visszaéljen ezekkel a képekkel?

Szóval konkrétan miért csinálja ezt néhány ember, szeretném megérteni? Hogy például olyan fröcsögve kommentel, mintha a saját anyját szidnák, vagy a munkahelyét akarnák elvenni a feje felől, közben csak a felelőseket keresik ezekben az esetekben. Van még millió másik ilyen példa, csak 2, ami most eszembe jutott.



2015. dec. 7. 00:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Most nincs kedvem elolvasni a cikket (főleg, hogy a kommentek alapján kamu a sztori), szóval csak általánosságban válaszolok.


Szerintem az áldozathibáztatás egyfajta védekezési mechanizmus. "Persze, hogy megerőszakolták/megverték/meglopták ezt az idiótát, de velem ez soha nem történhet meg, mert én okosabb és óvatosabb vagyok." Az embereket megijeszti, ha bármiféle szörnyűség történik egy hozzájuk hasonló átlagemberrel, aki csak szórakozni indult vagy küldött pár dögös képet a párjának, mert ezeket a dolgokat szinte mind csináljuk. Szóval az eleve boldogtalan és frusztrált trollok megrémülnek, hogy velük is történhetnek rossz dolgok, bármikor, és azonnal elkezdenek az áldozatra fröcsögni. Így két legyet ütnek egy csapásra: megnyugtatják magukat és a napi feszültséget is kiadják.


(Ezzel nem felmenteni akarom őket, mélyen elítélem az áldozathibáztatást, de oka nyilván van, és szerintem főként ez az.)

2015. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még mindig nem áll össze, egy ügyvédnek miért jó egy ilyen ügyet nagy dobra verni,semmi érdeke, hogy kiderüljön, gyógyszerre iszik.

Nagy anyagi lehúzás nem volt,erőszak nem volt.

A nő nem film színész,vagy rock sztár, hogy a negatív reklám is reklám neki.

Szerintem van egy részeg, begyógyszerezett liba(biztonsági őr ugyanezért elhajtotta) ,aki nyilván össze-vissza beszél, a taxisok kicsit ráijesztettek, aztán lehúzták, ugyan ki hinne neki...és tényleg, ki hisz neki? :D

2015. dec. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
77%

A kiszolgáltatott ember könnyebben válik áldozattá. És ha volt egy rossz döntése ami miatt kiszolgáltatottá vált, nem sokaknál számíthat együtt érzésre. A fent sztoriban a taxis ezt jól tudta. Rosszul érezte magát a lány, ezért hívta a taxit. Taxis bácsi jól tudta, ha kanyarog egy kicsit jobbra-balra tuti hányni fog a csaj, és mivel kicsit bódult is, tán nem veszi észre, vagy nem fog tiltakozni ha nem húszezret húz le róla hanem harmincat. A fenyegetőzés a haverokkal súlyosbítja a sztorit, mert azt mutatja taxispajtások rendszeresen mókáznak ilyesmivel és fedezik egymást, hiszen jól bejáratottnak tűnik a dolog.

A kérdésre válaszolva azért hibáztatja mindenki az áldozatot, mert:

1. Sokan nem akarják elhinni mennyire mocskos világban élünk valójában. Hogy a taxisok/portások/rendőrök ilyet tennének, áh, az nem lehet. Biztos a lány a hibás.

2. Ha a lány nem lenne hibás, akkor bármelyikünkkel bármikor előfordulhat ilyesmi, ez pedig nagyon rossz érzés. Hogy én ártatlanul is lehetek áldozat és mindenki még egyet rúgjon rajtam, nem, ilyen nincs. Biztos a lány a hibás.

3. Egyébként is minek ivott alkoholt gyógyszerre. Naugye hogy a lány a hibás.

És ezen a ponton megnyugodhatunk: Velünk (az anyánkkal, feleségünkkel, lányukkal, húgunkkal) ilyen nem történhet, mert ilyen csak azzal történhet aki tehet róla. Merthogy annyi talán mindenki agyáig eljutott hogy általában az ilyen sztorik szenvedő alanyai többnyire nők. És a nők éppen azért mert gyengébbek és kiszolgáltatottabbak, eleve jobban vigyáznak magukra, ennek ellenére valahogy mégis sokkal többször válnak áldozattá mint férfiak.

2016. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!