Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy vannak...

Mi az oka annak, hogy vannak akiknek minden összejön szinte, szerencsések, valakiknek meg soha semmi nem jön össze, általában minden félresikerül?

Figyelt kérdés
Mi dönti ezt el, mitől függ hogy valaki szerencsés ember vagy balszerencsés?
2015. dec. 8. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Főleg az hogy akinek szerencséje van az tesz is érte.

Ha valaki otthon ül és sopánkodva várja a sült galambot akkor semmi sem változik, de ha dolgozol, tanulsz, áldozol és teszel a céljaidért akkor előbb-utóbb sikerülni fog.

2015. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

#1 sablon hülyeség.


Én teszek és dolgozom a céljaimért, mégis távolabb vannak, mint mikor megálmodtam azokat.


Sok emberért is kitettem a lelkemet és 0 viszonzást kaptam érte.


Ennyit arról, hogy a munka meghozza a gyümölcsét.

2015. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy teljesen értelmetlen káoszban élünk.


A genetikai adottságaidtól függ legalább az 50%-a az eredményeidnek. Van, aki fogyatékossággal, krónikus betegséggel születik, amikor én így sajnálom magam, mint a kérdező, mindig észreveszem az utcán a tolókocsis, fehér botos, mankós embereket, és arra gondolok, lehetne rosszabb is.


De egy szép embert hamarabb elfogadnak a társaságban, könnyebben kap munkát, jobb munkát kap, stb. Mint egy átlagost, egy kifejezetten csúnya meg élhet kitaszítottként.


A családi háttér: anyagiak, oktatási lehetőségek, de még inkább a perspektíva, amit a család kínál, a szemléletmód, amire megtanítanak, pótolhatatlan. A megfelelő érzelmi háttér pedig erőssé tesz az élet nehézségeivel szemben, ennek hiánya pedig gyengévé. Ez összefoglalva még 45%.


Ezenfelül tönkretehetnek lelkileg váratlan esmények akkor is, ha szép, okos, és jó családi hátterű vagy, érhet baleset, kitörhet otthon a balhé, válás, meghalhatnak a családtagjaid, megerőszakolhatnak, anyagi csőd, stb.


Nem tudom megmondani, mi az oka ennek. Miért alszik valaki a híd alatt, valaki meg egy panorámás villában. Miért lesz valaki csodaszép, és erőfeszítések nélkül sikeres, míg más kitasztított és vesztes. Talán egy próbatétel az egész, hogyan reagálunk minderre, tudunk-e helyesen cselekeni nehéz helyzetben, másokra gondolni és segíteni az elesetteket.

2015. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahány különböző ember, annyi különböző sors. De természetesen a háttér, az adottságok és hogy valaki mennyit tesz a céljaiért sokat számítanak.
2015. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amilyen körülmény kell neki életbeli fejlődéséhez.
2015. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt Magyarországon meg más kelet-európai korrupt koszfészekben felesleges is feltenni ilyen kérdést. Itthon a következő esetben lehetsz sikeres: ha szép vagy, esetleg gazdag családba születtél vagy pedig ha olyan szinten okos vagy, hogy messze felül tudsz kerekedni a konkurencián

Minden a külsőségeken (gold digger jelenség, média, modell karrier) és az uram-bátyám rendszeren (seggnyalás, korrupció, mutyizás) alapszik, köztük az oktatásban, politikában, cégeknél stb. Aki pedig tényleg az eszével/szorgalmával akar meggazdagodni, sikert elérni annak tényleg borzasztó nehéz, mert bármikor jöhet egy érzelmi megingás, betegség esetleg visszaránt maga mellé a közeg (ez a túlmotivált embereket fenyegeti) és természetesen ilyen esetben is szükséges valamennyi pénz és kapcsolati tőke.

2015. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!