Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek tényleg ennyire...

Az emberek tényleg ennyire undorítóak? Akik valódi szőrmekabátot hordanak, elmagyaráznák?

Figyelt kérdés
Egyetlen szőrmekabátért körülbelül 40 állatot gyilkolnak le. És nem ám úgy, hogy puszit nyomnak a fejükre, aztán elaltatják és kedvesen felszabdalják. Ketrecbe zsúfolják őket, és úgy bánnak velük mint a szemeteszsákokkal; dobálják a ketreceket, és hamarosan a legtöbb állat törött csontoktól szenved. Aztán hogy ne tiltakozzanak a szegény mosómedvék, nyulak, nyestek, rókák, még egy kicsit verik őket, mielőtt elevenen megnyúzzák. Szakadt le már bőrdarab az ujjadról? Képzeld el hogy lehántják a bőrödet, szőrödet mindenhol. És a megnyúzott állatok? Sok helyen még élnek, a nyúzás után akár 10 percet, fél órát is. Véresen egymás hegyén hátán fekszenek, csak hogy aranyos kis szőrmekabátotok legyen. Hallottatok már arról, milyen évet írunk? 2015. Bármikor bemehetsz egy boltba venni egy meleg kabátot, ami miatt nem kellett meggyilkolni senkit. Miért viselnek az emberek ilyet? Nem gondolnak rá honnan jött? Nem is divatos, de ha az lenne, akkor sem érne meg ennyit.
2015. dec. 8. 13:45
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Az miért baj, ha valaki a fákat hozza szóba? Senki nem állította, hogy a fának is fáj, ezt ugyanis nem tudjuk. De hát istenem, a gyilkosság csak akkor probléma, ha fáj? Akkor fájdalommentesen legyilkolhatlak?
2015. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Aki azzal jön, hogy a növények megölése ugyanolyan, mint egy állaté... remélem, nem gondolják komolyan, de egyébként mivel a vágóállatok jóval több növényt elfogyasztanak, mint amit egy ember el tudna, egy vegán sokkal több növény életét kíméli meg, mint egy húsevő.

(persze tudom, a húsevők a növények és az emberek jogaira is ugyanúgy nagy ívből szarnak, hacsak nem egy vegetáriánussal vitatkoznak)

2015. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

De áruld már el, miért lenne vicc a növényekről ugyanígy gondolkodni?


És az állatok attól függetlenül fogyasztják a növényeket, hogy én elfogyasztom-e őket.

2015. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Ja, és ha szeretnéd, hogy valaki megértsen, ne adj isten, érvelj és magyarázz, ne csak elvárd.
2015. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha az állat, megeszi az állatot. Akkor az miért baj, ha az ember megeszi az állatot? Érdekes...


Tökre nem értem.

2015. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

"az állatok attól függetlenül fogyasztják a növényeket, hogy én elfogyasztom-e őket."

Ezeket az állatokat azért tenyésztik, kínozzák egész életükben, és ölik milliárdszámra, különféle környezeti károk árán, hogy az ember elfogyaszthassa őket, pusztán élvezetből. Ezek az állatok nem születnének meg, ha nem lenne kereslet a húsra.

Érdekes, azt kérdezed, miért vicc a növényekről ugyanúgy gondolkodni, mint az állatokról, de elmebetegnek találod, ha valaki az állatokról ugyanúgy gondolkodik, mint az emberekről, amikor a biológia szerint az ember is csak egy emlős állat? Egy növénynek nincs idegrendszere, nem érez fájdalmat, nincsenek érzései, ami a legfontosabb, nincs ÖNTUDATA. Lehet mondani erre, hogy van valami lelke vagy hasonló, de a tudomány mai állása szerint egy növény nem érez, és mivel elfutni vagy védekezni úgyse tudna, nem is járna számára előnnyel, ha képes lenne a fájdalomérzékelésre (sőt az jár számára előnnyel, ha megeszik a termését, a magját meg elpotyogtatják)

Az állat megeszi az állatot, igen. De az állatnak nincs más választása. Az állat a székletét meg a saját kölykét is megeszi. Tényleg itt mindenki állatokhoz meg terrorszervezetekhez igazítja az értékrendjét?

2015. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
72%
Egy olyan emberrel próbálsz megértetni valamit aki nem képes megkülönböztetni egy disznót a haverjától. Szóval nagyon ne fáradj.
2015. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Jézusom. Én nem mondtam, hogy az állatokat ne kezeljük úgy. B*sszus. Azt kérdezem, mi az, hogy az állatok sok növényt elpusztítanak, és hogy jön ide?
2015. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Én nem hordok szörme cuccokat. De az se kutya amit az ember az emberrel képes művelni. Ha valaki egy kutyával csinálja, akkor az állatkínzás, ha meg emberrel, akkor emberölés kategória.De egyesek ezt nem képesek fel fogni.
2019. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!