Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pesszimisták a magyarok,...

Miért pesszimisták a magyarok, és miért nem mosolyognak?

Figyelt kérdés
Szerintem kamu hogy a szegénység miatt.Ismerek gazdagokat,ők is ilyenek.

2015. dec. 9. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Orbán nem elég jó ok?
2015. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Én mosolygok. Ezek szerint akkor nem vagyok magyar?
2015. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

szerintem pont fordítva van.


pl a munkahelyen senki se gazdag de egész nap nevetünk és jó a kedvünk (nem piálunk) fizikai munkát végzünk nehéz és koszos mégis jól érzem magam


sokszor úgy érzem hogy szívesen merednék túlórázni 12 óra munka után is.

2015. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Az emberek tisztában vannak a létük végességével , ez bármikor bekövetkezhet . A életünk eseményei titokzatosak , semmire sincs garancia , kiszolgáltatottak vagyunk minden téren . A gazdasági helyzet és fordulatai egyéni tragédiák , hétköznapi teendők lefoglalnak mindenkit . Évekkel ezelőtt még klassz nőcikre mosolyogtam , kerestem a szemkontaktust . A reakciójuk meglepődés kellemetlen zavar vagy grimasz volt . Felesleges , erőltetni meg minek . Fogyasztókká tettek bennünket és nem vagyunk önállóak semmilyen tekintetben .
2015. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Fura íratlan szabályok vannak.


Általános majd közép suli, majd egy "egyetem" büfé szak, de már közben gyerek, és társai.


Ha ettől eltérsz, akkor már gonosz és beteg vagy főleg ha nőnek születtél.


Gyerekkorban természetes a nevetés, a mosoly a jókedv, aztán az emberek 99%-ban ez kihal.


Én (bár nem irigylésre méltó az életem) napi szinten mosolygok, és nevetek és mindenhez pozitívan állok, még akkor is ha esetleg másnap hajléktalan leszek /volt rá példa/


Magyarországon ez a szokás.

Ha van egy vicced, vagy felnőtt létedre beülsz egy játszótéri hintába, vagy van plüss állatkád, akkor beteg ember vagy.


A mosoly, a jókedv nem pénz kérdése.

Van aki képes rá van aki nem.

Ez kb. olyan mint a nyelvérzék, és a társai.

Csak itt nagyon kevés a százalék arány.

2015. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Az utcán egyedül sétálva mit mosolyogjunk. Egyszer elkezdtem halkan nevetni a buszon, mert valami vicceset láttam mindenki bolondnak nézett
2015. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egyszer elkezdtem halkan nevetni a buszon, mert valami vicceset láttam mindenki bolondnak nézett"


És akkor mi van?


Mások irányítják az érzéseid?

Ha boldog akarsz lenni, akkor legyél az!!!

2015. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6: Ki mondta hogy egyedül? Bamba.
2015. dec. 9. 22:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Senki, de én nem igazán látok csoportosan szomorú embereket. A nem vidámak mindig egyedül vannak. buta
2015. dec. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a közmorál, egyfajta szokás, aminek sokan igyekeznek megfelelni. A magyar pesszimizmus legendás, de idesorolnám a vele kéz a kézben járó kistestvérét is, a kishitűséget, ami legalább annyira káros.


Szülői/társadalmi minta, ebben szocializálódunk, ezt tekintjük normának. Aztán meglepődünk, hogy máshol nem az.

2015. dec. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!