Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Ami jelenleg a legjobban érdekelne, az a holland és a feröer szigeteki (mindkettőre van anyagom).

Emellett szóba jöhet még a finn, norvég, walesi, ír és a skót gael.


Tudom, egyik haszontalanabb, mint a másik, de azért mégis. Sajnos egyszerre mind nem megy.


(Aki azt írná, tanuljak világnyelvet, annak üzenem, már 3 világnyelven beszélek)


2015. dec. 10. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Én finn, lengyel és olasz nyelveken tanulok - nem egyszerre - mert ki akarok utazni Finnországba, Lengyelországba és Erdélybe is. (Azt hallottam a román nyelv az lebutított olasz, szal ha azt beszéli az ember, akkor románul is beszél.) Találd ki neked miért lenne fontosabb egyik a másiknál. Engem ezenfelül érdekel az ír és a skót is, de ezeket nehéz tanulni leckék híján.
2015. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az attol fugg, melyik erdekel. En Irorszagban elek, es az ir nyelv eleg nehez...vagyis, nehezebb mint a tobbi, es csomo modern dologra nincs megfelelo szo, mivel Irorszagnak mar csak egy nagyon kis reszen hasznaljak ezt a nyelvet elo nyelvkent (az iskolakban kotelezo par evig, de ettol meg nem minden ir beszeli).

Ismerosom es unokatesom Norvegiaban elnek. Ez egy viszonylag konnyu nyelv; konnyu a nyelvtan es nem hasznalnak sok szot sem, igy viszonylag konnyen meg lehet tanulni.

A holland es a finn szerintem hangzasra gaz, ezert en sosem tanulnek ezeken a nyelveken. En is beszelek par nyelven, es ha valasztanom kellene, akkor olyat valasztanek, ami szep hangzasu.

2015. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szépség relatív. Nekem pölö nagyon tetszik a finn-ben, hogy az y-t ü-nek ejtik. Ez tetszett a görög nyelvben is.
2015. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én hollandot tanulok, úgyhogy elfogult vagyok a témával kapcsolatban.


Szerintem abba vágj bele amelyik a legjobban tetszik. Az a legjobb ha szórakozásnak tekinted a nyelvtanulást, és nem munkának.

2015. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!