Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol tanuljak Java nyelvet?

Hol tanuljak Java nyelvet?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy nagyon érdekel a programozás, de mégsem annyira, hogy egy életen át ezzel foglalkozzak. Nem akarok programozós suliba menni... Csak hobbiként szeretnék megtanulni Java-t programozni... Szerintetek, hogy álljak neki? Gondolkodtam, hogy tutorial videókat néznék, vagy akármi, el is kezdtem, de nem jó, mert ha probléma van, akkor nem tudsz visszakérdezni, hogy ez miez... Ezért kérdezem meg most tőletek... Esetleg valakinek tapasztalat? Hol tanult meg Java nyelven, vagy mit ajánl? Esetleg valaki tudna segíteni? Köszi előre is.
2015. szept. 29. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Könyvet, annyiszor olvasod újra ahányszor szeretnéd, ha konkrét kérdésed van utána nézel SO-n ( stackoverflow.com ) mert biztos feltették már. Ha nem akkor felteszed ott vagy itt bár valószínű nem lesz olyan kérdésed amire a gyk közössége ne tudna válaszolni.
2015. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Werner Zsolt - Java Gyorstalpaló

3. Robert C. Martin - Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship


Ebben a sorrendben. A második lépést nem tudom :)


Ellenben, ha nem akarod egy életen át nyomni, akkor lehet, hogy nem is érdemes belevágni. Ha mégis, akkor kezdd el az első lépésnél, és ott abba is hagyhatod; ez abszolút kezdésnek, hobbi szintnek megteszi.

2015. szept. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Barry Burd: Java, Tantusz könyvek.


Alapokhoz elég, sok mindent jobban megértettem a segítségével, mint egyetemen órákon. :D

2015. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!