Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak középiskolában? Francia vagy olasz?

Figyelt kérdés

Nem tudok a francia és az olasz között választani. :(

Azt mondja mindenki, hogy a francia hasznosabb meg minden,de idáig angolt tanultam és azzal csak megyek valamire...Meghogy azt válasszam ami nekem a legjobban tetszik,de mindkettő olyan szép!Igazából tapasztalatokat szeretnék kérni e két nyelvről.

A válaszokat előre is köszi!:)



2015. okt. 9. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az olaszról nem tudok nyilatkozni, de a francia tele van rendhagyókkal, és nekem nem is tetszik, kicsit tanultam is, szóval én biztos az olasz mellett döntenék. De a francia tényleg hasznosabb, több területen is beszélik, viszont az olasz után könnyebb spanyolt és portugált tanulni.
2015. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A francia talán hasznosabb, de én olaszt választanék mert IMÁDOM :)
2015. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőként mindenképpen a franciát választanám, nem egy könnyű nyelv, de angollal még mindig jó és piacképes párosítás, meg az angol manapság már nem is elég (területtől függ). Az olaszt kevésbé tudnád hasznosítani, de ha továbbra is érdekel, akkor francia után nagyon könnyen meg lehet tanulni.

Szerintem mindkét nyelv csodálatos, nekem francia után könnyű volt megtanulni az olaszt, de a franciát sokkal gyakrabban használom.

2015. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem hogy az angol mellé olyan nyelvet választok ami tetszik+2 évig tanultam franciát és annyira nem szerettem,szóval az olasz lesz:)
2015. okt. 10. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!