Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember szemében...

A legtöbb ember szemében miért lesz értéktelen, egy régebben általa preferált stílus, csak mert az bekerűl a mainstream -be, divatos lesz?

Figyelt kérdés

Rengetegszer olvasom itt, meg több helyen is, hogy mondjuk punk, grunge, vagy akármilyen stílust képviselők panaszkodnak, hogy "jaj, ma már mindenki így öltözik, pedig amikor még én elkezdtem... Blabla"... Ezt nem értem. Azáltal, hogy egy stílus népszerűbb lesz, miért lesz értéktelenebb a szemükben? Gondolom eleinte nem azért kezdik azt a stílust képviselni, hogy ők mennyire szuper egyedinek mondhassák magukat, hanem mert azt érzik közel magukhoz... Mit változtat ezen, ha divatos lesz? Ha az én "stílusom" (ami jelenleg nem populáris) hirtelen divatossá válna én nem változtatnék rajta akkor sem...


Ti hogy vagyok ezzel?



2015. dec. 12. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége szeretne egyedi vagy ahhoz közeli lenni.

Plusz pl régebben a punk is arra szolgált, hogy valahol "lázadjanak" a mainstreem dolgok ellen, ezért nem meglepő, hogy nem fognak örülni neki, hogyha az ő stílusuk is az lesz.

Egyébként ez meg szerintem egyénenként változik. Valószínűleg a legtöbb embert azért zavarja, mert már nem lesznek annyira "egyediek"

2015. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért, mert akkor már nem egyedi vagy lázadó, hanem konzumstílus a birkáknak.

Mostanában kezdtem rájönni, hogy 30 éve hipszter vagyok, csak akkor még nem hívták így.:-) Ettől függetlenül nem zavar a dolog, mert ez valóban én vagyok, nem egy divatból felvett dolog. Csak vigyorgok, előbb-utóbb úgyis jön valami más, én viszont maradok, aki eddig is voltam.

2015. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mentek a pontok...


Amúgy én is valami ilyesmire gondoltam. Szerintem egyáltalán nem jobb egy oyan stílust képviselni ami egyedi, csak azért mert egyedi mint nem egyedinek lenni... Ez így képmutatás.


2es! Amit mondasz bölcs dolognak tartom, bár őszintén szolva a hipszterség alapjait is nehezen értem meg. A válaszokat pedig még 1x köszönöm!

2015. dec. 12. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a kommenteket.


Nem az a baj, hogy mainstream lesz, hanem hogy sokan azt se tudják, mi az, és butaságokat csinálnak a stílus nevében. Én pl. nem vagyok skinhead, de a skinheadek állítólag eredetileg nem voltak rasszisták (lásd: SHARP: Skinheads against rasial prejudice) - ők boneheadeknek csúfolják a gyűlölködő skinheadeket. De erről sokat nem tudok. Én rocker vagyok. Nem öltözködöm úgy, de az zavar, hogy a C&A-ban a Ramones (együttes) pólóit divatcikként árulják. Közben sokan azt se tudják, hogy az egyik tag magyar származású volt. Vagy hogy a kinyújtott nyelv a Rolling Stones logója. Minek visel magán együtteses pólót, aki nem hallgatja?

2015. dec. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De régen, mikor még fiatalok voltunk, volt egy emo barátnőm. Ő pl. tök életvidám volt. Őt az zavarta, hogy a sok kis csitri miatt elterjedt ez az emók öngyilkosok dolog. Meg hogy mindenhová ezt írták: xXxXxXxX. Ez állítólag azt jelenti, hogy nem drogoznak, nem cigiznek, nem isznak, és egyesek vegetáriánusok. Ők meg kint cigiztek, mert hú de menő, de mindent így írtak alá, hogy pl.:

XxX Évi XxX


És őt ez zavarta. Illetve pl. a Tokio Hotel állítása szerint nem emo.

2015. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!