Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki intelligens, akkor...

Ha valaki intelligens, akkor minden téren okos?

Figyelt kérdés

Logikából tanúltuk,hogy a szellemi/lelki fejlődéshez elengedhetetlen az olvasás.Ahoz,hogy megfelelően tudjunk beszélni/érvelni és egyfajta gondolkodás móddal rendelkezni,ahoz kéne fejleszteni a szókincset,kúltúrálódni kéne.Hisz a sok olvasásnak köszönhetően kezdünk elvontan is gondolkozni,ami szintén fejlődés.

Én szeretek olvasni.Sokkal többet is tudnék,csak az időm nem engedi.Mindig is a humán tantárgyak voltak az erősségeim.

Azonban úgy érzem ez nem ér semmit,merthogy butának tartom magam.A régi osztályom sajnos sokat cukkolt ezzel,mivel matekból nehezen mentem mindig át,tehát nyílván nem a reál részleg az erősségem,de ettől függetlenűl ,azért szerintem jó tanuló voltam.(ha mondhatok ilyet)Azonban sajnos mindez eltörpűlt,hisz mindig beárnyékolt a matek meg stb.

A családom meg a barátaim valahogy azonban mégis intelligensnek,kúltúráltnak tartanak.Rendben,intelligens de szerintem ez nem számít semmit.Mindenki tud helyesen írni és fogalmazni,nem?

Nagyon bánt,a negatív kritika.Sokszor napokig a fejemben marad az a bizonyos egyetlen mondat.

Úgy vagyok vele,hogy szégyen főleg egy lánynak az,ha buta.Szeretnék okos lenni,de mit tegyek,ha egyszer nem értem a matekot,kémiát,fizikát? Az utóbbi kettő elméletével nincs gond,a gyakorlattal inkább.



2015. dec. 13. 16:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést,a helyesírásért! Kicsit fáradt vagyok,így kapkodtam.
2015. dec. 13. 16:37
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Az intelligencia nem azt jelenti, hogy minden területen szuper. Nincs ember, aki minden területen a legjobb lehet. Ha valaki például doktora valamilyen szaknak, akkor persze az addig gyűjtött tudásával általában hozzá tud szólni más területhez, de az nem jelenti, hogy ahhoz is mélységeiben ért.
2015. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
számomra az érzelmi intelligencia a legfontosabb
2015. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Csak ne keverjük az intelligenciát a puszta tanultsággal.

Az intelligenciát sokan azzal azonosítják, ha valaki sok tényadatot tud. Az intelligencia épp nem a szakismeretet, doktori fokozatot jelenti.

Aki intelligens, az természetesen nem mindenben egyformán nagyon jó, de van egy olyan univerzális tájékozódó-problémamegoldó-helyzetfelismerő-lényeglátó képessége, hogy több minden dologra is rá tud látni.

Sok év tanári tapasztalat alapján mondom, hogy az intelligens diák mindenben jó, néhány dologban esetleg kiemelkedő.

2015. dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az intelligencia önmagában még nem elég, ha valaki nem elég motivált akkor már is nem fog megmutatkozni az előnye. Sok olyan képességek vannak amik által meg tudja valaki állni a helyét az életben.

Én matekból általánosban bukdácsoltam, de átmentem 2-essel mindig valahogy, korepetállásra kellett járnom. Gimiben 3-as voltam és 4-esre érettségiztem le, amikor magamtól kellett készülnöm matek dogára 5-ösre megtudtam írni. Gimiben mindent órákon jegyeztem meg és otthon bele se néztem nagyon a dolgokba, nem érdekelt a jó jegy. Aztán jött az egyetem, az ottani matek órák keménysége úgy meglepett, hogy pánikba estem, nem értettem semmit, mindig csak jött az új egyre nehezebb anyag. Teljesen más szinten volt a tantárgy teljesíthetősége, de ez a kényszer segített ráébreszteni, hogy mire is vagyok valójában képes ha akarom.

Itt sokan máshogy állták meg a helyüket, velem ellentétben volt aki nagyon szorgalmas volt, aki nagyon jó tudott magolni(egyszer elolvasta és emlékezett rá szó szerint) viszont keveset tudott egyszerre észben tartani, volt aki sok mindent tudott magolni, akinek hihetetlen szerencséje volt mindenben, aki szemrebbenés nélkül tudott puskázni, akinek ismerősei által lettek meg a dolgok.


Legyél szorgalmas és ne add fel, kezd az egyszerűbb dolgokkal, gyakorolj többet és menni fog. Ha rákeresel egy konkrét témára a neten találhatsz olyan oldalt ami segít jobban megérteni az adott témát. Esetleg keress angolul, vannak nagyon jó magyarázatok, persze ehhez tudni is kell angolul valamennyire.

2015. dec. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. dec. 14. 11:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Parafagólemnek igaza van.


Talán tömören úgy lehet ezt megfogalmazni, hogy amíg a tudás a fejedben lévő tartalom, addig az intelligencia az, ahogy ennek a tudásnak a függvényében (is) hogyan állsz hozzá az egyes dolgokhoz: absztrakt vagy kevésbé absztrakt problémákhoz a saját szakterülteden belül vagy azon kívül, különféle élethelyzetekhez, más emberekhez. Az intelligens ember fel tudja mérni a saját korlátait, tudásának határait, és felismeri azt is, hogy mikor hogyan kell vagy célszerű viselkedni, illetve milyen lépésekre van szükség a céljai eléréséhez. Ez egyaránt jelenti az elméleti tudás és a gyakorlati tapasztalatok megfelelő felhasználását. Lényegesnek tartom az érzelmi intelligencia meglétét, mivel az ember alapvetően társas lény, és mások csakis akkor tarthatnak egy embert intelligensnek, ha ez az intelligencia az illetőnek más emberekkel való kapcsolattartásában is megnyilvánul.


Persze ahhoz, hogy ez így is legyen, kell egy megfelelő neveltetés, nyitottság és kellően tágas érdeklődési kör, amely lehetővé teszi egy elég széles alaptudás megszerzését. És szükséges még egyfajta mértékletesség, önkontroll, önfegyelem. Akár a tanuláshoz, akár a helyes, megfontolt viszonyulás kialakításához, legyen szó bármiről.

2015. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem attól lesz intelligens, ha valaki vágja a matekot. Én nulla vagyok matekból, ezt meg is mondták nekem, de a teszten jól teljesítettem.
2016. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A matek bizonyos része logikára épül, van amit be lehet magolni, de van amit át kell látni, kapcsolatokat, változókat. És ha jó a logikád és összekerülsz olyan egyenletekkel, levezetésekkel amikkel még nem találkoztál akkor hamarább megérted. Nem mindegy milyen tesztről van szó és mi alapján pontoznak.
2016. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!