Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti adnátok egy vadidegen...

Ti adnátok egy vadidegen embernek 300 Ft-ot a következő szituációban?

Figyelt kérdés
Szóval, a minap voltam az egyik bevásárlóközpontban, de csak ügyet intézni. Kapkodós volt előtte a készülődés és teljesen kiment a fejemből, hogy pénzt is tegyek el. Dolgom végeztével döbbentem rá, hogy egy forint sincs nálam, se bankkártya nem volt nálam, se a kocsiba nem maradt apróm. Ott álltam szinte kétségbeesetten, hogy mi lesz velem, másra nem tudtam gondolni, csak, hogy kérek valakitől. Előtte gondoltam megnézem, mennyi az annyi, szerencsémre az első óra ingyenes volt, így el tudtam jönni. Aztán fogalmazódott meg bennem a dolog, hogy vajon lett volna-e valaki, aki kisegít. Ti adtatok volna, egy jól szituált fiatal srácnak 300 Ft-ot ebben a helyzetben?
2015. dec. 13. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre igy nem annyira lehet szerintem válaszolni. Ha szimpatikus, akkor igen.
2015. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most lelketlennek és bunkónak tűnök, de nem.

Egyszer egy srác jött így oda hozzám, 100-at kért és kapott, hogy az utolsó éjszakai buszra kell. Fél óra múlva találkoztunk és piált.

Egyszer egy srác kérte el a telefonom, hogy egyet telefonálna. Nem adtam oda, a haverom igen. Elfutott vele.

2015. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Mindenki így kunyerál Pesten. Hogy buszra kell, meg vonatra... stb. Ja, meg gyereknek gyógyszerre.

Hívj fel egy ismerőst, ha szarban vagy. Telefont csak vittél...


Ja, és ha adakoznék is, nekem tök mindegy lenne, hogy jól szituált, vagy hajléktalan, hisz úgysem látom viszont a pénzem. És talán a hajléktalan jobban rászorul...

2015. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt amikor hajléktalannak is adtam.

Én igen.

De nem vagyok tele cseppet sem....

29/F

2015. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincs azzal probléma, ha nem, én se tudom mit cselekednék. De értelemszerűen, a fizető automatánál kérnék és az illető szeme láttára dobnám be a pénzt, szóval kizárt, hogy felmerülne az, hogy másra költeném.

De, mint mondtam, nincs azzal baj, ha nem, csak kíváncsi voltam. köszönöm!

2015. dec. 13. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van annyi nálam (mert nincs mindig nálam készpénz), és úgy állok anyagilag (igen, voltam már annyira szorult anyagi helyzetben, hogy párszáz forintot is nehezen tudtam volna nélkülözni), általában szoktam.

Viszont az is igaz - és ezt nehogy magadra vedd -, hogy sokan elképesztően gátlástalanul követelik a pénzt. Na, az ilyenektől nyílik ki a bicska az ember zsebében. Kiszámoltam, hogy ha mindenkinek adnék annyit, amennyit kér, akkor a fizum 10-20%-a erre menne.

De ha tudok, és indokolt, akkor szoktam segíteni.

2015. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!