Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyen jó az önértékelése...

Hogy legyen jó az önértékelésem, ha olyan ügyetlen vagyok? Több gyerekes anyukának ügyesnek kell lennie, és általában mindig azok is. Én sajnos ügyetlen vagyok minden gyakorlati dologhoz. Meg tudom csinálni, csak olyan bénán, ügyetlenül.

Figyelt kérdés

Igaz, tudom, hogy miért érzem így. Egyrészt tényleg ügyetlen vagyok, a kezem, az érzékem, magam minden házimunkához.

Másrészt anyu tökéletesen profi volt ebben, és mindig ha valamit csináltam kritizálta, utánamcsinálta még egyszer, elmosogatta, kiteregette, felmosta ugyanazt. Szóval tényleg ügyetlen vagyok, és szégyellem is, de azért nyilván nem csak erről szól az élet. (sőt, ami számomra fontos, az ezeken kívül van, de azért ez is számít.



2015. dec. 15. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

"mindig ha valamit csináltam kritizálta, utánamcsinálta még egyszer"


Ezt sajnos nagyon rosszul tette, mert minden ebből ered. A kishitűség, a bénaság érzése, gyakorlatilag beléd nevelte, hogy ügyetlennek érezd magad.


Látatlanban is azt mondom, nem vagy te az átlagnál ügyetlenebb, csak annak érzed magad. A kézügyesség sok mindennel fejleszthető (pl. labdázás, feldobás-elkapás), és gyakorlat teszi a mestert. Szerintem egyszerűen a gondolkodásod a legfőbb gátja mindennek, ha azt félre tudnád tenni, szárnyakat adna.

2015. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont ahogy mondod, nem ez a legfontosabb a világon. Az emberek később nem azért fognak elismerni, mert kiváló ügyességgel mosogatsz, vagy tökéletesen porolgatsz. Ha van egy hobbid vagy szakmabeli célod, akkor abba fektesd az energiád, hogy azokban jó legyél.
2015. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok: és az első válaszolónak is igaza van. Nem vagy te olyan ügyetlen, csak elhitetik veled.
2015. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Velem hasonló volt a helyzet. Anyu még alig mondta ki mit kell csinálni már meg is kérdezte: kész vagy? Igy lettem családilag lustának és lassúnak címkézve.

Valószínű, hogy nem vagy átlag alatti, bár bizonyára anyukád -ahogy az enyém is- ügyesebb volt nálad. Ez a különbség még nagyobb egy felnőtt és egy gyermek között. Ha ezt megérted és végiggondolod, hogy a háztartási munkákon kívül mi mindenben vagy átlagosan jó vagy kifejezetten jó akkor rájössz, hogy ez csak egy beléd nevelt rossz érzés. Ezeket ma már sokféle módszerrel lehet oldani. Ilyen lehetőség az agykontrolltól a családállításon át az NLP (utóbbi kettőt szakemberek is alkalmazzák).

Szégyenkeznie meg anyáinknak kellene. Neked meg legyen ez jó tanulság arra, hogy biztasd a gyerekeket akkor is ha épp nem olyan ügyesek vagy okosak, hogy minél kevesebb tiltást és gátat építs beléjük.

Jót tenne nekik is, ha az önértékelésed helyrejönne és magabiztosabb anyukájuk lenne. Ez egyáltalán nem elhanyagolandó, "nyilván nem erről szól az élet", hanem igenis nagyon fontos, az életet mélyen érintő kérdés, mivel részben annak a záloga, hogy mit tudsz nekik közvetíteni az életről, szóval miattuk is érdemes utánanézned hol tudnának segíteni rajtad.

Sok sikert hozzá :)

2015. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!