Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kapuzárási pánik, vagy mi...

Kapuzárási pánik, vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Üdv! Édesapám negyvenes éveiben jár. Fiatalabb korában nem nagyon bulizott (én se nagyon szoktam) nem járt discoba, koncertekre stb. Most viszont nincs olyan baráti társasága akikkel eljárhatna koncertekre, meccsekre stb. Vannak barátai de inkább munka kapcsán találkoznak. Mostanában úgy fél éve néha rájön ilyen, hogy mi lenne ha nem lenne családja, mennyi mindent csinálhatna, utazna, bulizna, haverkodna. Aztán ha mondjuk neki, hogy mit tudna csinálni, milyen hobbija lehetne, akkor jönnek a kifogások, hogy munka, család, kötelezettségek stb. Ez kapuzárási pánik lehet, vagy besokallt? Mitől lehet ez? 17/f

2015. dec. 15. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A kötelességei miatt háttérbe szorítja a pihenést, kikapcsolódást, hobbit, szórakozást.... Szerintem csak ez jön ki rajta. Jó lenne családilag programokat szervezni, vagy ha édesanyád tudja, beszélje rá, hogy elmenjen a haverjaival vagy a kollégáival sörözni. Anyukád vigye el moziba vagy vacsorázni. Vegyetek neki valami olyasmit, amiből hobbi lehetne, pl. sportfelszerelés.

Ha nem fűszerezitek be kicsit az életét, akkor ki fog égni és akkor talán pár év múlva jön a kapuzárási pánik.

Persze ne ért félre, ez nem a család felelőssége, hanem elsősorban az övé, de segíthettek afelé tolni, hogy legyen "mersze" kalandozni.

2015. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sok ilyet próbáltunk már, de valamiért nem alakulnak ki nála hobbik. Próbáltuk rávenni sportra, de arra a sok munkát találta mint kifogás. Vettünk neki ajándékba könyvet amire esetleg mondta is, hogy érdekli ez ugye ilyen pihentetőbb dolog lenne, de teljesen nem nagyon olvasta el őket. Van itthon egy régebbi hifi, vettünk hozzá cd-ket olyan zenekaroktól amiket szeret, de ritkán hallgatja csak. Moziba ritkán megyünk el, valakinek sose jó aztán ha meg akarok valamit nézni akkor inkább letöltöm. Töltöttem le neki filmeket is amit mondta, hogy megnézne, huszon valahányból 1-et nézett meg hetek alatt. Szóval sok mindent próbáltunk már de mindig jön valami kifogás, aztán nem sokkal később meg panaszkodik, hogy bezzeg ez az ismerőse mennyit utazgat az mennyit bulizik stb. Ő meg a munkával takarózik folyton.
2015. dec. 15. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!