Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítségre van szükségem, az...

Segítségre van szükségem, az önbizalom-hiány nagyon eluralkodott bennem, már nagyon rossz dolgokra gondolok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
15,lassan 16 vagyok és egyre összejönnek ellenem a dolgok.A legjobb barátom,akiben megbíztam,és már 4 éve legjobb spanok voltunk elárult,csak egy barátom maradt,haverjaim sincsenek.A suliban nem találok magam mellé senkit,ha megpróbálok egy csoport beszélgetésbe bekapcsolódni,senkit se érdekel amit mondok,ha viccet mondanék mindenki kussol és mondják hogy nem vagyok vicces.Kívülről ronda vagyok és hiába nem eszek szinte semmit,mozgok rendszeresen,ígyis kövér vagyok.Az osztályban ha fülelek egy doga után azt hallom hogy azon röhögnek egy percet nem tanultak és nekik így is 4es 5ös nekem,meg aki hétvégéket ki nem mozdulva végig tanul,3as,néha 4es.Bulikba érthető,hogy nem járok,nincs kivel,értelme sincs.A szüleim elváltak még 1 éves koromban,anyukámmal élek,aki mindig csak belémköt.Nem érzem magam hasznosnak egyáltalán.Tehetségem sincs semmiben.Ha valaki megtalálná ezt a kérdést,ami nem valószínű kérem,segítsen!

2014. ápr. 26. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Másik suliba esetleg nem tudsz átmenni?Ott talán találnál barátot.Mostanában engem is megtaláltak páran, egy ügy miatt amit nem részleteznék, de én már leszarom őket.Jövőre úgy is megbuknak :D.Egyébként ez a vagánykodás az 5-ös szerzéssel igaz, vagy csak mondják hogy ötös lesz, a végén meg örülnek ha kegyelemkettest kapnak?

Olyan nincs hogy nincs tehetséged semmiben.Mint írtad rendszeresen mozogsz.Próbálj meg ebben a témakörben olvasgatni, minél több gyakorlatot kipróbálni belőle, és 100% hogy lesz valami amiben jó vagy.Akár kipróbálhatsz valamilyen harcművészetet.Én is full bénán indultam aztán elkezdtem kosárlabdázni, és tessék országos meg megyei versenyeket szerzek a csapatnak.

Tanulással hogy állsz?Ha szeretsz tanulni/olvasni akkor elmehetsz mondjuk egy könyv klubba, vagy valahová ahová hasonló szellemiségűek járnak.Ha találsz egy ilyet, azok nem a külsődről fognak megítélni, hanem a belsődről.

Mi az hogy kívülről ronda vagy?Az mit takar?Ha csak szimplán kövér vagy, vagy van egy pár pattanásod azt könnyen helyrerakhatod.Először fogadd el magad olyannak amilyen vagy, küzdj érte hogy még jobb legyél.Szerezz abból önbizalmat hogy mozogsz, kezdj el kicsit edzeni ha nem is súlyokkal, de legalább ilyen felülés,fekvőtámasz,húzódzkodásokat csinálj.Gondolj arra hogy minden nap egyre jobb vagy, és alig kell hozzá pár hónap, max 1-2 év, de már a pofájukba röhöghetsz hogy "Na most ki a faszagyerek?"

Anyukáddal élsz majdnem 15éve, aki folyton beléd köt.Gondolj bele ha ezt a 15évet kibírtad olyan körülmények között, akkor pont ez a 3-4 év fog ki rajtad?


Amíg nincs másik suli, vagy klub vagy bármi, és csak ezek maradnak neked, akárhányszor beszólnak röhögj a pofájukba mutasd nekik a középső ujjadat.Ha szembeszállsz velük, az már alapból önbizalmat ad neked.Esetleg oltsd be őket valamivel.Megverni úgyse fognak.Ha mégis akarnának akkor úgy tökön rúgod hogy a vesszőjük kifelé 10centiból befelé 10centi lesz :).Lehet b*zisan hangzik, de hatásos amíg meg nem tanulsz komolyabban verekedni.De agresszió csak végső esetben alkalmazz,mert könnyen ráfázhatsz.Ha már fizikai részhez értünk.Egyél nyugodtan.Az csak rossz ha alig eszel.Attól a hasad nem lesz laposabb, csak legyengül a szervezeted.Fehérjedúsan egyél, mozogj(futás,bicikli vagy bármi),edzz.És meglátod eltűnik a kis felesleg :D


Remélem valahogy tudtam segíteni, én ezekkel könnyen túlléptem mindenen és új életet kezdtem.Sokkal jobb mint a régi.

2014. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Az a fontos, hogy senki sem születik rondának. A lelkiállapot is sokat nyoma latban. Lehet, hogy te úgy érzed, hogy senki sem bír elviselni, azon töprengsz, hogy mi lesz veled így egy életen át, de biztosíthatlak, tudom mit érzel :) nekem is volt ilyen időszakom. Tanuld meg éreztetni a környezeteddel, hogy nem is vagy annyira rászorulva a társaságára másoknak (még ha nem is biztosan így érzed) a legtöbb embert azért nem "bírják" mert látják, hogy mennyire szeretne kapcsolatba kerülni másokkal. Lehet, hogy nem is az osztályod lesz a baráti köröd. A túlsúllyal se foglalkozz annyit, a testalkatát senki sem határozhatja meg, és ha látják ások, hogy téged sem érdekel az amiről nem is tehetsz akkor ők sem fogják úgy kezelni. Az árulásról annyit, hogy aki egyszer elárult az nem is igazi barát. Semmiképp ne kezdj újra jópofizni vele, mert csak mégjobban elrontod a hangulatodat vele. A tanulásról pedig nem hidd azt, hogy tényleg nem tanultak semmit, csak menőztek, hidd el! Ha akarod egy kicsit olyan "leszarom" stílus is segíthet, de erre nem mernék megesküdni. Anyukád pedig nem biztos, hogy beléd akar kötni, csak a rossz kedved miatt lehet ő is ideges, hogy mi lehet veled (tapasztalat: szerintem nem beszéltél vele erről). Ne aggódj, mindenkiben van valami különleges, csak nem hiszi el! Sok sikert! Őszintén!
2014. ápr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!Elsőtől annyit kérdeznék,hogy honnan tanulhatnék meg oltásokat tanulni?Nincs semmi ötletem.Viszont a tanácsokat megfogadom,elkezdek csak így a fürdőben gyúrni.Egyébként nem mondtam,hogy egyensúlyérzéki fogyatékosságom van,tehát a sportok egyrésze kilőve :(
2014. ápr. 26. 19:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Mit szoktál akkor mozogni?Ha ezt leírnád akkor talán tudnék segíteni, mert ha csak pár feladatot is tudsz már onnan is el lehet indulni.Az egyensúlyérzékedet pedig lehet fejleszteni.Csak idő kell hozzá és türelem :)

Oltásokat illetően beírod googleba és kismillió találatot kidob.Jegyezz meg párat és a megfelelő alkalomban süsd el.De ha egy kicsit megerőlteted az agyad te is tudsz kitalálni :D

2014. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szedd össze magad nem szabad semmi rosszra gondolni, probalj meg hasonló emberekkel baratkozni, spirtolj, legyel sokat a szabadban foleg most sokat segít.
2014. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
És miért nem ismerkedsz, szerzel barátokat neten? Ha az osztálytársaid gázak, bulizni nem jársz, akkor miért ne
2014. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Makra Péter Endre ***** válasza:
Leírásod, megfigyeléset tökéletes! Minden 15-16 éves pontosan ilyen! Nehogy elhidd, hogy a többiek tehetségesebbek, vagy okosabbak nálad, legfeljebb az önbizalmuk erősebb (ahogy a szülői hátterük is!) Ne keresd az új barátokat, ne akarj viccesebbnek látszani, mint amilyen vagy. A világ tele van ugyanilyen magányos farkasokkal, mint Te. Ha türelmes vagy, maguktól sétálnak be az életedbe. Miben nem vagy tehetséges? Remekül írsz, pompásan fogalmazol! Körülötted száz lány és fiú hiszi magáról ugyanezt... Csak annyi kell, hogy minden szöveg nélkül egy finom kis csokival jelezd, hogy észrevetted. Akármit tesz, Te jól érzed majd magad! Így működik a világ...
2014. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szèpen összejött az èlet:D nemkène fogyni?:O,bulizni nemjársz?:O:O akkor mègis holtudnál ismerkedni/mit vársz az èlettõl/csajügyben dagikám?:),facen eggyèrt.h nemtudsz csajozni:D
2014. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 orsolyamaroon ***** válasza:

Szerintem pattitsd le anyádat, meg a többi kis mocskot is, még 7 milliárdan élnek a földön.

Te most tényleg a középiskolai jegyeiddel foglalkozol, hol élsz te? Te ebben méred a képességeidet? ez röhejes, már bocsi.

Meg szerinted azok az emberek akik téged piszkálnak, azok nem önbizalomhiányosak, vagy éppen annyira tökéletesek és megfelelő esztétikai és erkölcsi jelesek?

Ezek az emberek teljesen eltévedtek a valóságtól meg az igazságtól, nem csodálom, hogy érzékenyen reagálsz, ez a normális, nem amit ők csinálnak.

olvass könyveket, gyorsan el fogsz tőlük szakadni, hidd el.

2014. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sarah200 válasza:
A te leírásod alapján nem hiszem hogy olyan csúnya és kövér vagy ahogy mondod szerintem elfogult vagy magaddal. A lényeg hogy ne lássák azt se ha nem vagy magabiztos. Hisz kik azok a majmok hogy leszóljanak téged? Nem ők az atya Isten. Ha beszólnak állj ki magadért ezt elsősorban ne mástól várd. Esetleg keress más osztályba barátokat vagy hasonló. De mindenképp állj ki magadért ha kell otthon is. Hisz ne hagyd hogy lenézzenek!
2014. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!