Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az utcán sétálva miért néznek...

Az utcán sétálva miért néznek az arcomba idegen emberek? Ez a normális?

Figyelt kérdés
Én ezt csak most figyeltem meg. A legtöbb ember egyenesen az arcomba/szemembe bámult mikor elment mellettem. Én ilyet sose csinálok, nekem ez nagyon furcsa. Miért csinálják? Minden szembejövőre így néznek ezek az emberek? Nem zavaró ez nekik?
2015. dec. 18. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ember társaslény. Az egyik legalapvetőbb dolog, hogy megnézi fajtársait. Én ha felszállok a metróra, szinte mindig majdnem minden szempár egy pillanatra rám mered.

Sőt, legtöbbször én is bizonyos embereket "megnézek" magamnak, persze nem feltűnően.

Ha már feltűnés, igen, vannak akik ezt néha picit túlzásba viszik, de ez van, nem vagyunk egyformák.

2015. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sarkított példa, de a terrortámadások után Párizsban mindenki mondta, hogy jobban keresik egymás tekintetét az utcán az emberek. Egyszerűen csak biztosak akarnak lenni abban, hogy minden rendben van. Nem kell erre ráparázni, sőt, addig örülj, amíg nem vagy "láthatatlan" az rosszat jelent, ha valakit mindenki direkt semmibe vesz.
2015. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mikor biciklizem mindig megnéznek. Nem tudom miért. De én is visszanézek. :)
2015. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!