Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van, aki szégyelli a "Tóth"...

Van, aki szégyelli a "Tóth" nevet?

Figyelt kérdés
Amióta ismerem a magyar történelmet, azóta kicsit szégyellem a családnevem, mert állandóan egy undorító népcsoport jut róla eszembe... Más is van ezzel így, vagy ez csak az én problémám?

2015. dec. 20. 00:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Hat, ha a szlav nepcsoport neked undorito, akkor oszinten sajnallak.
2015. dec. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%
Nekem Horváth a nevem,nem szeretem,gyerekkoromba szégyelltem mert sok cigányt is így hívnak.
2015. dec. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
*gyerekkoromban
2015. dec. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tothp ***** válasza:
63%

Nézz szét. Hány tót embert ismersz személyesen? tényleg undorítóak? Tapasztalj, tanulj. nem minden úgy van, ahogy mások mondják.


Én most kezdem szégyellni a családnevem. Még azt hiszik rokonod vagyok.

2015. dec. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha megbántottalak téged a kérdésemmel.


Konkrétan a szlovákokra gondoltam, akikkel kapcsolatban újabb hergelő cikk jelent meg a neten.

2015. dec. 20. 01:07
 6/11 A kérdező kommentje:

Személyesen mindenkit nem ismerek, de eléggé megkülönböztetve éreztem magam, méghozzá negatívan, mikor a Felvidéken jártam.

(rossz magaviselet nem lehetett, ha csak a magyar nyelv nem az)

2015. dec. 20. 01:12
 7/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg köszi, de nem ilyen válaszokat kértem
2015. dec. 20. 01:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben a szlovákiásodott felvidékre gondolsz, akkor a magyar nyelv az rossz magaviseletnek számít.


Mondjuk én szégelném, de csak azért mert szomszédunknak is ez a neve. Ésss olyan amilyen. Mármint a szomszéd.

2015. dec. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem egyszer jártam Szlovákiában és csak nagyon ritkán volt negatív tapasztalatom, az is inkább olyan, hogy tud az illető magyarul, de nem hajlandó magyarul beszélni.

Továbbá Tóth vagyok, számomra ez a név nem egy népcsoportot jelent, hanem apukámat, nagyapámat, dédapámat. Arról nem is beszélve, hogy sok nagy ember nagyon jól el volt életében a Tóth névvel, tehát nekem sincs miért szégyenkeznem.

2015. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ostoba vagy.


egy nevrokonod.

2015. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!