Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért félnek mániákusa...

Egyesek miért félnek mániákusan attól, hogy a másik ember majd megsértődik?

Figyelt kérdés

Az ilyen segítségkérő kérdéseknél ezt komolyan nem tudom megérteni.

Panaszkodnak, meg segítséget kérnek, hogy a rokonuk/ismerősük/családtagjuk stb. micsoda bunkó velük, meg mindig beszólogat, meg nagyképű, stb. Majd közlik, hogy visszaszólni nem akarnak, mert sértődés lesz belőle.

Nemrég olvastam olyan kérdést, amit egy anyuka tett fel, hogy az új párjának a gyereke micsoda pénzéhes, csak leszívja az apját, és már a kérdezőt is érinti pénzügyileg a dolog, de nem, a világért sem mondaná meg a magáét a lánynak, mert MEGSÉRTŐDIK.


Csak én nem értem ezt? KIT érdekel, hogy megsértődik??

Ezt azért nem értem, mert ha engem valaki sérteget, nekem valaki beszólogat, vagy valami olyat csinál direkt, ami miatt én kerülök hátrányos helyzetbe, nekem az utolsó gondolatom lenne az, hogy úgy mondjam meg neki, hogy ne sértődjön meg.


Miért félnek attól, hogy ha visszaszólnak, akkor a másik megsértődik? A való életben/munkahelyen sem pátyolgatja az ilyeneket senki.


Csak engem idegesítenek fel az ilyen kérdések?



2015. dec. 20. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valójában félnek a nyílt konfliktustól, és nincs elég bátorságuk őszintén véleményt nyilvánítani. Talán ez lehet a háttér.
2015. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor miért kérdnek segítséget?

Úgy értem: ha X bunkó, lekezelő és mindig beszól Y-nak, de Y nem mer visszaszólni, akkor azt kb sehogy sem lehet megoldani.

2015. dec. 20. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Akik ilyen kérdéseket feltesznek, azoknak nem is a probléma megoldása a fontos. Csak az, hogy itt sajnálják őket.
2015. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert gyerekként nem élhették meg az agressziójukat - ahogyan felnőttként sem merik megtenni. Ha nyíltan kimutatták a haragjukat azokkal szemben, akiki megsértették őket (és erre a normális reakció az, hogy dühös és haragos lesz az ember), akkor ezért megbüntették őket. (Egy bizonyos típusú anyuka áll emögött.)


Egyébként én is úgy gondolkodom és reagálok, mint te. Mindig konfrontációta bíztatom az ilyen embert - persze a zöme meg sem mozdul és inkább a válaszadón veri el a port.

2015. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyes emberek miért lesznek idegesek egy kérdéstől, akkor miért nem szednek nyugtatót, vagy miért vannak itt?
2015. dec. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokszor az ember tudja, hogy a dolog nem fog megoldódni (pl. valaki családtag, és akkor is a testvérem marad az illető), és akkor már jobb a békesség.
2016. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!