Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember miért nem fejlődik,...

Az ember miért nem fejlődik, miért nem tud jobbá válni, mert ugyan az, mint 40. 000 ével ezelőtt?

Figyelt kérdés
2015. dec. 24. 19:30
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Megnéztem "SűrítettLevegő" nevű felhasználó válaszát

"Olyan hülyeségeket tudsz kérdezni, mint atom"

A liberális gondolkodásmód nem gondolkodik az élet értelmén, mert önmagát kérdőjelezné meg. Ha nem tudtok elfogadható választ, lehülyézitek a kérdezőt, nem akarok megdobni senkit további hűlye kérdésekel, csak szerernék elfoadható választ, va gondolatot ébreszteni, hiszen azért vagyunk itt....

Szereztem néhány diplomát, de a több tudás eredménye a tőbb kérdés......

2015. dec. 26. 13:11
 32/40 anonim ***** válasza:

Első gondolatom az volt, hogy igazollak téged, hiszen mi volt az első dolog, amit az ember feltalált? A bunkósbot. És mire használta? Hogy ami él és mozog, azt agyonverje vele. Genetikailag belénk van kódolva a harciasság, ennek változásához pedig 40.000 év nem sok idő.


Azonban ahogy elolvastam a hozzászólásaidat, az jutott eszembe, hogy a provokáció is egyidős az emberiséggel. Te pl. mást sem teszel, mint provokálod a válaszírókat, a kérdéseddel is, meg a válaszaiddal is. Ez így öngól részedről, és pont azt erősíted, ami miatt (ellen?) a kérdésedet kiírtad.


Azonban ha jobban megnézed, van változás. 40.000 éve még nem voltak segélyszervezetek, adakozások, önzetlen segítség, állatmentések, szociális háló, ingyenes orvosi ellátás, satöbbi. Ezek leginkább a jelenkor vívmányai, 40.000 éve a törzsi rendszerben ezek fel sem merültek még gondolat szintjén sem.

2015. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Elolvastad a többi válaszát?


Egyébként szövegértés egyes. Nem téged hülyézett le, hanem a kérdésed...

2015. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Ha ennyit fogtál fel SűrítettLevegő válaszából, akkor teljesen felesleges bármit is írnunk.

Abban pedig teljes mértékben igaza volt, hogy butaságot kérdeztél. A kérdésed helyesen nem az lenne, hogy az ember fejlődött e azóta, hanem az emberiség.

A liberális gondolkodásról sem vagy képben.

Elfogadható választ, jó párat adtunk, csak teljesen felesleges volt. Utánanéztél a kérdéseddel kapcsolatban bárminek is? Mert eléggé úgy tűnik, hogy nem.

Gondolatot ébreszteni könnyű. Minden nap gondolatok ébrednek bennünk. Ha valami naagy és bölcs gondolatot akartál ébreszteni, akkor pedig tényleg nézz utána a dolgoknak, mert ez így kb. olyan, mintha ovisként odamennél egy felnőtthöz és közölnéd vele, hogy a gyurma megolvadt a melegtől.


Szereztél néhány diplomát? :D Értem én, hogy a neten vagyunk és ez egy anonim oldal, de azért nem kell nagyobbat kamuzni, mint amennyit bír az ember. Az írásképed, helyesírásod alapján, hol kaptál diplomát? És akkor még nem is beszéltünk a mondatszerkezetről, mondanivalódról.

2015. dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

"Azonban ha jobban megnézed, van változás. 40.000 éve még nem voltak segélyszervezetek, adakozások, önzetlen segítség, állatmentések, szociális háló, ingyenes orvosi ellátás, satöbbi. Ezek leginkább a jelenkor vívmányai, 40.000 éve a törzsi rendszerben ezek fel sem merültek még gondolat szintjén sem."

Ezek a jelenkor vívmányai?

Ezek már az ókori keresztényeknél is megvoltak, sőt az ősközösségeknél észrevették, ha nem tartanak, össze nem maradnak fent, ráadásul, ami ma európai kultúra a keresztény alapokon nyugszik, ez az ő eredeti gyakorlatuk, míg fel nem hígult, a szolidaritás és minden mi belőle fakad az isteni kinyilatkoztatás és parancs alapján lett, ezért kérdem, miért nem fejlődi az ember? Ismeritek Münchhausen báró kalandjait? Fogta magát és kirántotta hajánál fogva a testét a mocsárból. Nektek ez a fejődés a szolidaritás jogcímén. Igen szeretnék provokálni, gondolkozattok, ne elégedjetek meg a kényelmes válaszaitokkal. Nem magyar a billenytyüzetem, de Ti megbuktattatok egy köztársasági elnökötöket többek között a helyes írása miatt, ha nem tudtak másikon felülkerekedni hát beleköttök valamibe, ami éppen nektek megy jól. Mint a nyuszikás viccben, ha van, azért ha nincsen azért....

2015. dec. 26. 19:43
 36/40 anonim ***** válasza:

"csak szerernék elfoadható választ, va gondolatot ébreszteni"

Azt saját magadban kellene először!


"Szereztem néhány diplomát, de a több tudás eredménye a tőbb kérdés."

Bocs! Nem tudom milyen szakon szereztél diplomát (és milyen szintűt), de baromira nem látszik (nyoma sincs)!

2016. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Tesóm is védőnőnek tanult, majd felnőtt korára bekattant és csak a homeopátiában meg egyéb marhasáokban hisz, szerinte az egész képzés feleslege volt, mert elhalgatták az igazságot az oktatók.


Semmi köze nincs a diplomák számának az egyén értelmi szintjéhez

2016. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Hogy mennyi okos választ kaptam!

Igen, "maradt mi volt a puszta lét"

És nem tudunk, mi emberek jobbá lenni, nem tudunk fejődni, ha bár önmagát már képes az emberiség kiirtani, de jobbá lenni nem tud, na de miért?

2016. jan. 6. 19:52
 39/40 anonim ***** válasza:

"de jobbá lenni nem tud, na de miért?"

Mert ilyen hülye kérdésekre pazarolják az energiájukat!

2016. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Igen ilyen és ehhez hasonló "hűlye" kérdések vitték előbbre a világot, és olyanok, mint Te, akadályozzák....
2016. jan. 7. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!