Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az emberek előítéletesek?...

Ezek az emberek előítéletesek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egy viccesnek készült videót találtam ahol az embereket a külső befolyásolta. Ha én eldobnék egy táskát az utcán a kutyát sem érdekelné de ha egy másik ember teszi aki arab ruhába van öltözve mindenki azonnal elrohan. Tudom, hogy csak egy vicc, én is annak fogom fel. A jelenség kapcsán várom a liberális jogvédők hozzászólásait is mert ugye azok harcolnak az előítéletek ellen. Valószínűleg én is futásnak eredtem volna. Akkor most én is előítéletes vagyok? Vagy be kell ismerni, hogy ha az ember egy csoporttal kapcsolatban sok dolgot hall vagy tapasztal akkor ösztönösen cselekszik?

https://www.youtube.com/watch?v=eAqgXhblr-w



2015. dec. 26. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez miért előítélet? Szerintem minden helyzetben, minden embertől meglehetősen rémisztő, ha futva közeledik feléd, hozzád vág valamit (a biciklis esetében ez történt, a többiben leginkább csak az emberek lábához), majd amilyen hirtelen jött, úgy el is tűnt..Mit kellett volna tenniük az embereknek, nevetni? Szerintem ha egy ugató kutya fut feléd sem arra gondolsz elsőnek, hogy játszani akar.
2015. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális! S nem előítéletesek, mivel normális ember nem dobál máshoz táskát.

S ha egy európai ember dobná hozzám ugyanúgy elszaladnék.

Sőt.. a vízbe ugró tetszett a legjobban :D Én már ugrottam is volna a vízbe, utána meg amikor elmondták volna, hogy csak poén fizethették volna az iPhone árát. :D

2015. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, előítélet. Előítélete mindig is volt az embereknek, mert ez biztosította a túlélésüket. És bizony nem mindegy, hogy Mari néni dobja el a táskáját, vagy egy muszlim suhanc a hátizsákot. Erre önkéntelenül is másként reagál az ember.


Mint ahogy nem mindegy számodra az sem, hogy egy cica sétál veled szemben a járdán, vagy egy Rottweiler. Pedig nem biztos, hogy utóbbi meg fog harapni, csak az esélye sokkal nagyobb, és ennek megfelelően kódolva van benned az óvatosság reakcióként erre a helyzetre.


Az előítéletek nem keletkeznek maguktól, mindig hosszú távú reakciók. Ha nem robbantgatnának arab terroristák, nem félne senki sem egy ártatlan, fejkendős fiatalembertől. Ha Mari nénik robbantgatnának, mindenki az idős hölgyeket kerülné nagy ívben.

2015. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!