Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy buszsofőr túl korán csukja be az ajtót és ezzel levágja egy idős néni lábát akkor mindenki meg akarja lincselni, viszont ha egy híres kézilabdázó elüt valakit, akkor mindenki elnézőbb?

Figyelt kérdés

2015. dec. 29. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg is válaszoltad... A buszsofőr nem híres, nem népszerű, nincsenek rajongói.
2015. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Ugyanez a helyzet a Combino villamosokon is. Amikor befele szállnak az utasok, máris rájuk záródnak az ajtók. Meg se várja, hogy felszálljanak rendesen. Ezért utálom a Combino villamosokat, mert kívülről böszmenagyok, de belül eléggé szűkösek, az ún. dobozos ülések nem a legkényelmesebbek, még a lábunkat sem lehet behúzni. Láttam olyan idős nőt, aki félt attól, hogy a beszálló utasok rálépnek a lábára. Volt, hogy egy begipszelt lábú fiú szállt fel, valaki át akarta adni a helyét. Köszöni, hogy nem kell, mert arra a (dobozos) ülésre nem tud rendesen leülni. Egy másik utas kérdezte, hogy a kinyithatós ülés megfelel-e neki. Az se volt jó, így kénytelen volt állva utaznia.
2015. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi van ebbe. De én pár éve amikor busszal utaztam haza, tél volt, kint havas meg jeges volt minden. Akkor egy 40 év körüli nő szállt le a buszról elég lassan, félve, óvatosan lépkedett mert kint mindenhol hó meg jég volt. A sofőr nem figyelt oda, a nő már lent volt de a másik lába még a buszon illetve a keze is amivel kapaszkodott, a sofőr meg elkezdte csukni az ajtókat és már a busz is elkezdett gurulni mert már 20 perc késésbe volt. De a nő elesett és félig a busz alá került. Persze az volt a nagy szerencse hogy az utasok egyből ordibáltak hogy állj! a sofőr meg szerencsére időbe észbe kapott persze fel volt háborodva hogy mi a probléma de akkor egy elől utazó ember mondta hogy ő látja a visszapillantóból hogy egy utas a busz alatt van. Akkor a sofőr roham tempóba leugrott a buszról és a nőhöz sietett. Az volt a legnagyobb mázlija hogy a nő nem sérült meg csak nagyon megijedt hát nem sokkal volt a kerék alatt simán átment volna rajta a busz. Utána amikor a sofőr visszaszállt kb hatalmas csend volt senki egy szót nem szólt. Ugyan azon a buszon em sokkal később szintén szálltunk le a buszról a végállomáson, én az utolsók közt voltam ott normál út volt ahol leszálltunk semmi jég meg hó de amikor utolsóként egy 16 év körüli lány szállt le mondanom sem kell még le se lépett de a sofőr már zárta be az ajtókat. A lány ijedtében kiugrott a buszból és hatalmasat esett az aszfalton. Én még ott voltam mert középen szálltam le a lány meg hátul és felsegítettem. Akkor a sofőr teljesen felháborodva odajött és mondta hogy sietősebben szálljunk le és ne törjük össze magunkat mert őt büntetik megérte. Kb 200 ember lehetett a tanúja a dolognak de senki nem tett semmit. A csaj eléggé megvolt ijedve sírt is a vállamon hozzáteszem hogy vadidegenek voltunk egymásnak.


Ezt csak azért írtam le mert felénk nem volt erre példa pedig kifejezetten bunkó buszsofőrről van szó akivel többször voltak problémák tapasztalataim szerint. De hallottam olyan esetről is hogy amikor egy busz munkásokat vitt haza a gyárból akkor is volt rá példa hogy a sofőr nem figyelt oda és egy férfi lába beakadt az ajtóba majd elesett és elég csúnyán el is tört neki. A sofőrt fel jelentette az illető, de a buszon lévő utasok egy rohadt szót nem szóltak a sofőrnek csak tanúskodtak amikor másnap a munkahelyen az utasokat behívták megkérdezni hogy mi történt mert ez a cég felelőssége még meg ugye annak a cégé aki a buszokat biztosította és azt tudom hogy elég komoly ügy lett belőle, de lincs hangulat ott sem volt, csak a férfi testvére akarta elkalapálni a sofőrt de másról nem tudok.

2015. dec. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a sofőrnek amíg áll a busz a legfőbb dolga az, hogy az ajtókat figyelje és ne zárja oda az embereket.


És szerintem a hírességeknél sem elnézőbbek, persze ott is függ az adott esettől.

2015. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!