Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen indíttatásból képes...

Milyen indíttatásból képes valaki szó szerint szemetet ajándékozni a másiknak?

Figyelt kérdés

Van ilyen rokonunk, és őszintén szólva nem értem, hogy lehet valaki ilyen.

50 éves, kint dolgozik és él külföldön az élettársával.

Szokott nekünk "ajándékokat" hozni (természetesen nem várunk semmit el, nem erről van szó), de ezek kivétel nélkül mind szemetek voltak.


Így felsorolva:


- koszos, lyukas cipő

- lejárt szavatosságú pezsgő vagy bor (és nem pár napja lejárt, hanem már több éve)

- amikor kisebbek voltunk a tesómmal, nekünk mindig hozott egy táska csokit, de az egészet ki kellett dobni a kukába, mert egy darab csoki nem volt már belőle friss, a "legfrissebb" is fél éve lejárt volt.

- szakadt ősrégi nadrágok

- büdös, áporodott öregmama pulóverek


Van egy ismerősöm, neki a sógornője ilyen, hogy lejárt szavatosságú, sőt, megkezdett cuccokat ad "ajándékba".



Miért csinálja ezt valaki? Olyan megalázó! Komolyan, mintha valami útszéli hajléktalanok vagy csövesek lennénk, nincstelenek, akik annyira éheznek, hogy a 2-3, sőt 5 éve lejárt csokoládékat is megeszik!

Sosem mondtuk, hogy hozzon valamit, de ha már mindenképpen hozni akar valamit, miért ilyen dolgokat?

Anyum szóvá tette neki, hogy visszaviheti a szemetét, mert nem mi vagyunk a kuka. Erre besértődött, és kijelentette, hogy ő ezt mind szeretettel hozta, most akkor nem hoz semmit, legyen üres a kezünk! Anyum meg megmondta neki, hogy legalább nem kell a hülyeségei miatt 4-szer kiüríteni a kukát, mert nem fér bele 1 menetre.


Ismerősöm sógornője dettó ugyanez a kategória. Azt mondta az ismerősöm, hogy ők nem teszik szóvá, mert nem akarnak veszekedést, de amit kapnak, az egyből megy a kukába.



Hogy képes valaki ilyen dolgokat "ajándékozni" a másiknak? Az ilyenek mennyire örülnének, ha visszakapnák ugyanezt a "színvonalat"?


Ti mit gondoltok? Veletek előfordult már az ilyesmi? Ti hogy reagálnátok erre?

Vagy csak szerintem megalázó, és "illik" elfogadni?



2015. dec. 29. 19:19
 1/9 A kérdező kommentje:

És a rokonunk nem "kettyós". Szóval nem erről van szó.

Ismerősöm sógornője pedig nem külföldön dolgozik, szóval a "külföldi lesajnálás" sem jöhet szóba.

2015. dec. 29. 19:20
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Biztos nagy trauma ez most neked, de ettől még nem kell tízszer kiírni az oldalra.
2015. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen.

Rokoni család, hoztak ajándékot, nagy hévvel odaadták. Kicsit beszélgettünk, majd elmentek. Eddig sem volt semmi ajándékozás közöttünk, de most hogy ők adtak, anyum adott nekik a házi süteményünkből egy nagy tállal. Felét még ott megették, másik felét hazavitték. Kibontottuk az ajándékcsomagot, és mi volt bent?

- Félig elhasznált, már a dobozába beleszáradt dezodor

- Félig elhasznált tusfürdő

- Megkezdett csokoládé

- Egy olyan sál, amin volt 4 darab cigaretta általi kiégés

- Egy plüssmackó, melynek olyan dohos és bagószaga volt, hogy becsomagolva kellett a kukába dobni, ne bűzölögjön

- Egy toll (ez volt az egyetlen használható)

- Meg egy sportszelet, aminek 4 hónapja lejárt a szavatossága


És ezért képesek voltak simán elfogadni azt a nagy tálca süteményt, minden lelkiismeret furdalás és bűntudat nélkül. A pofám leszakad! Apám olyan mérges volt, hogy azonnal el akart volna menni hozzájuk jól beolvasni nekik, de lenyugodott, mert úgyis közel volt az adott rokon szülinapja. Eltettük ezt a csomagot, átcsomagoltuk, és anyum rakott bele egy cetlit, amire azt írta, hogy "a kukába való szemetet nyugodtan megtarthatjátok, mert mi is termelünk elég hulladékot." majd rá 1 hónapra odaadtuk nekik. Míg ott voltunk, nem bontották ki. Eljöttünk.

Azóta semmi hír felőlük (ez volt kb 8 hónapja). Egy másik rokon mondta, hogy baromira be vannak sértődve, és persze az összes cucc a csomagból egyből ment a kukába. :D

Az ilyenekkel ugyanezt kell eljátszani, hogy észrevegyék magukat.


De én ismerek durvább esetet is, amikor valami erősen megromlott csokoládét adott valaki a másik családnak, de a szegény kisgyerek meg megkóstolta, és erős gyomorrontással kórházba kellett vinni. Apuka meg azonnal beperelte a rokont, akit el is meszeltek.

2015. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Biztos nagy trauma ez most neked, de ettől még nem kell tízszer kiírni az oldalra."


Most írtam ki először ezt a kérdést, viszont ez nem most karácsonykor történt, hanem még előtte, csak most eszembe jutott.

2015. dec. 29. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-ka..


Érdekes, hogy mindenki ugyanazokat kapja...

2015. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Főleg mikor hitvány dolgokról van szó. :D
2015. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen az igazából nem akar költeni semmit, csak azért hoz bármit is mert így illendő..


Nincs ezzel gond..


Kínáljátok meg a múlteti levessel!

2015. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

" http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-ka..


Érdekes, hogy mindenki ugyanazokat kapja..."



Olvastam a kérdést, de ezt NEM én írtam ki.

2015. dec. 29. 23:02
 9/9 Képernyőkép válasza:
Szerintem remek üzlet szemetet elcserélni egy tál süteményre. Teljesen érthető hogy nem egy tégla van a csomagban egyrészt ahhoz nem biztos hogy hozzájutnak ingyen másrészt ha kibontod előtte akkor lebukik De amiket felsoroltál azzal csak később bukik le mikor már legalábbis megevett egy csomó süteményt.
2022. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!