Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az iq-tester.hu-n lévő iq...

Az iq-tester.hu-n lévő iq teszt mennyire reális?

Figyelt kérdés

Ki töltöttem itt egy iq tesztet, elég drága volt az eredmény de gondoltam, ha már ki töltöttem..

Megkaptam az eredményt, és 62..

Csak számok és ábrákból ált a teszt.

Még töltöttem iq tesztet máshol is de ilyen alacsony eredményt soha sehol nem értem el..



2016. jan. 4. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

semennyire. De hogy fizettél az eredményért, az azért mégiscsak elég sokat elárul z intelligenciádról...


Az egyetlen reális IQ teszt a MAWI, és ezt pszichológus készíti el, nem ilyen netes hülyeség.

2016. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semennyire.

A netes tesztek egy dologra jók: arra, hogy a készítői alaposan lehúzzanak.

A legtöbb interneten fellelhető teszt még csak hozzávetőlegesen sem ad pontos eredményt. Nem ritka, hogy 20-30, vagy akár több pontot tévednek, ami használhatatlanul sok.

Egy hiteles IQ-tesztet szakértők állítják össze, hitelesítik, sztenderdizálják, és csak ezek után mondható az, hogy az a teszt hiteles.

A MENSA-nak van szabadon elérhető, meglehetősen pontos tezstje: [link]

Vagy esetleg ez: [link]

De ezek is csak közelítő eredményt adnak, és az adaptív teszt például csak 125-ös értékig tud mérni. (Minden teszt csak egy adott intervallumot tud mérni, amelyik teszt hiteles eredményt ad a zsenik körében, az valószínűleg használhatatlan az értelmi fogyatékosok vizsgálatakor.)

Ha tényleg hiteles eredményt akarsz, akkor jelentkezz a Mensa hivatalos IQ-tesztjére, vagy keress fel egy pszichológust azzal, hogy IQ-tesztet szeretnél írni.

62-nél meg a nyakamat rá, hogy több az IQ-d. Az írásod alapján bőven 100 fölöttinek tűnik.

2016. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!