Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Reális a félelmem, vagy csak...

Reális a félelmem, vagy csak a szorongás teszi ezt velem?

Figyelt kérdés

Volt egy kapcsolatom, már szétmentünk, most van új párom már hónapok óta.

Namár most én betegesen félek a hiv/aids-től. Folyamatosan szorított picit a mellkasom, féltem.

Elmentem egy tesztre (a mostani párom negatív, szokott vért adni, 2 hónapja volt utoljára, mikor összejöttünk), ez olyan teszt volt, hogy direkt a vírust nézték, nem az antitesteket.

Mellette csináltak antitesteset is.

Mindkettő negatív lett, elmentünk vérplazmát adni, ott sem találtak semmit.


A páromnak viszont valamitől nagy csalánkiütései lettek (ez 3 héttel ezelőtt kezdődött), mármint az orvos neki azt mondta. Olyan, hogy kis búb, majd fokozatosan kiterebélyesedik, és a széle viszket.

Én nagyon megijedtem, és folyamatosan csak arra tudok gondolni, hogy "mi van ha mégis az vagyok" stb. Az egyik orvos nála allergiára tippelt (én az ételallergiánál olvastam effélét), szed gyógyszert, meg kenőcsöt.


Félek. A teszt negatív, de mégis félek.

Vajon reális a félelmem, és tényleg ez az egyik tünete a hiv-nek, vagy csak a szorongás "játszik" velem?


Mit tanácsoltok?

Van okom a rettegésre?


Előre is köszönöm a válaszokat!


23/L



2014. dec. 6. 16:16
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Van valami jó "házi" megoldás a félelem eltüntetésére, amennyiben ez nem reális félelem?
2014. dec. 6. 16:29
 2/18 gömbicica ***** válasza:

házi megoldás félelmedre?

higgy az orvosi eredményeknek.


egyáltalán honnan jutott eszedbe pont az AIDS????

2014. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ettől már évek óta félek. Előtte a szívinfarktustól vagy agyvérzéstől féltem. :S


A pszihológus ezen hogy tud segíteni?


Amúgy akkor a félelmem reális vagy irreális?

2014. dec. 6. 16:36
 4/18 anonim ***** válasza:

Teljesen alaptalanul szorongsz. Megtettél mindent az ügy érdekében, elvégezted és elvégeztetted a szükséges teszteket, minden negatív lett.. Miért lennél AIDS-es, vagy ő miért lenne az?

Csalánkiütés mindentől lehet a világon, a házi portól kezdve az ételre való allergiákon át a szőrig, vagy fémig. Érdemes elvégeztetni egy allergiatesztet. Én pl. több pollenre is allergiás vagyok, ugyanilyen tünetekkel, nekem is a teszt mutatta ki.

Meg kellene találnod a félelmed gyökerét. Van negatív emlék, családtag, rokon elvesztése a HIV miatt? Ha nagyon eluralkodik feletted az érzés, és nem találod okát, esetleg érdemes volna beszélgetned erről egy pszichológussal. Szerintem Te valami mástól való szorongásodat vetíted erre rá. Számodra ez végzetesnek, mégis elkerülhetetlennek tűnik, amit úgy érzel, nem tudsz kivédeni. Mintha fóbia lenne. Pedig dehogynem.

Van egy (nem drogos) párod, aki negatív, Te is az vagy, együtt éltek nemi életet.. Tehát nincs forrás, így nem lesztek betegek. Nem lehettek betegek. Ez nem olyan, mint az influenza, hogy valaki tüsszent, és elkapod.. :)

A legfontosabb a tudatosítás. Mert így a félelmed nyomot fog hagyni a párkapcsolatodon és magadon is.

2014. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ.

Az aids-el kapcsolatban mindig az a félelmem, hogy "úristen megfertőzöm, meghal, börtönbe kerülök, stb".


Itt a kezemben a negatív teszt.


A csalánkiütéstől azért ijedtem meg, mert eddig (ő elmondása alapján) semmire sem volt allergiás.

Én meg félelmemben folyamatosan kutattam az interneten a hiv vírus kezdeti tüneteit.

2014. dec. 6. 16:41
 6/18 A kérdező kommentje:
AMúgy ez fóbiának számít? Vagy mi számít annak?
2014. dec. 6. 16:41
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves, kezdődő hipochondriád van. Csak Te egyelőre nem mindentől félsz, hanem a halálos betegségektől. Tényleg érdemes volna elmenned egy pszichológushoz, hátha segít.

Ilyenkor az a baj, hogy elkezdesz utána olvasni, mintegy generálod a bajt, megijeszted magad.. Egyébként ha valaki valakit nem szándékosan megfertőz HIV-vel, nem kerül börtönbe. És akinél időben felismerik, meghalni sem fog feltétlenül. 4 stádiuma van.


Szóval figyelj mégegyszer. A Te nem hazudik. Orvosok csinálták, olyanok, aki ezt tanulták évekig és értenek hozzá, megbízható gépekkel. Negatív vagy HIVre. A párod is. Alaposan utánajártatok. Nem fogod elkapni, nem fogod terjeszteni, senki nem fog emiatt és miattad meghalni. Rendben? Amíg együtt vagytok és az intimitást is egymással osztjátok meg, addig teljes mértékben biztonságban vagytok mindketten.

2014. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Előzőhöz még, hogy az AIDS kezdetben még tünetmentes, tehát a csalánkiütés nem azért van. Allergia pedig bármilyen korban kialakulhat, édesanyám 40 felett vált allergiássá a fémre (nikkel).
2014. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

EL fogok menni pszichológushoz amint alkalmam lesz rá!

2014. dec. 6. 17:04
 10/18 A kérdező kommentje:
Az interneten a hiv tüneteit nézegettem sok oldalon (tudom, hiba volt) ott volt kiütés is, akkor is nagyon megijedtem.
2014. dec. 6. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!