Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kerülhet valaki "nem beszámíth...

Kerülhet valaki "nem beszámítható" állapotba a sok elfojtott düh, fájdalom, egyéb ki nem mondott nehéz érzések, szavak miatt? Normális, hogy magamtól félek?

Figyelt kérdés

Nagyjából elmondhatom, hogy sok mindent megéltem már, jót is, rosszat is, és nagyon negatív élményeket is...Voltam már depressziós. Hihetetlenül szeszélyes hangulatember vagyok, sokszor úgy érzem, "nem teljesen beszámítható", mert egyszer nagyon fent, a következő percben nagyon lent vagyok...Egy időben szuicid hajlamaim is voltak, most sajnos, bizonytalan vagyok, hogy állok ilyen téren, de amikor esetleges durvább dühkitöréseim vannak, olyankor hajlamos vagyok elveszíteni a kontrollt, és olyan, mintha egy totál irányíthatatlan, önveszélyes emberré változnék. Ha alkoholt fogyasztok (ami mondjuk elég ritka, csak bulikban.) még annál is kiszámíthatatlanabb, labilisabb leszek érzelmileg (persze ez valószínűleg nem egyedi, mert az ital sok mindent kihoz bárkiből).

De ami még fontos lehet és ezt sem értem magamban: miért van az, hogy nem tudok sírni? Ha valamilyen nagyobb fájdalmam van, szinte belülről őröl fel, gyűlik és gyűlik bennem a feszültség, de nem tudok érzelmeket kiadni magamból, nem tudok sírni, egyéb módon kifejezni azt, amit érzek, hanem egyszer csak...robbanni fog az a bizonyos időzített bomba, ami belül ketyeg...


Mitől vagyok ilyen? Létezik egyáltalán valami megoldás az ilyen állapotra...?

Néha saját magamtól félek a legjobban...úgy érzem, nem teljesen vagyok tisztában azzal az emberrel, aki igazából vagyok..


21/ L



2016. jan. 5. 20:13
 1/3 anonim válasza:
100%

A leírtak alapján bipoláris zavarod (mániás depressziód) van, de ezt így nem lehet megállapítani. Ez csak egy feltevés. Menj el egy pszichiáterhez, és mondd el neki, amit itt leírtál. Nekem hasonló problémám van, de más. Én folyton feszült vagyok. Egész nap. Ha nem megyek sehová, akkor is. Leginkább akkor nem, ha egyedül vagyok a szobámban, és senki nem zavar. Viszont ha valahova mennem kell, még akkor sincs nagy baj, csak ha beszélnem kell valakivel, egy helyben kell ülnöm (pl orvosi rendelő, iskola, családi összejövetelek). Na akkor olyan szinten be vagyok feszülve, hogy sokszor izomrángásaim vannak. Leginkább a fejem, és ez nagyon nagyon zavaró. Sírni én sem tudok. Azt sem tudom mikor sírtam utoljára. Max 1 könycseppet sikerül kipréselnem magamból, ha olyan filmet nézek. Szó mi szó azt ajánlom menj el egy pszichiáterhez, és meséld el neki mi a gond. Én is ezt teszem, mert a felírt gyógyszer semmi javulást nem hozott. Az alkohol segít. Akkor el tudok lazulni, de az sem megoldás. Nem akarok alkoholista lenni. Üdv!


23/F

2016. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez csak egy vélemény a részemről a kérdésre, de alapból az, hogy elég "beszámítható-e" vagy az érzéseid és fájdalmaid miatt, az attól is függ, hogy mik váltják ki ezeket az érzéseket. Pl. ha valaki azért érez sok dühöt és fájdalmat, mert a környezete hatására sok rossz dolog történik vele, akarata ellenére, akkor érthető.

Ha valakinek az ilyen negatív érzéseit értelmetlen és jellegtelen dolgok váltják ki, az már eléggé egy felbolygatott lelkiállapot. A részemről nem csak az a lényeg, hogy mit érzel, hanem mi által érzed? Mikortól kezdted érezni, mi volt az életedben, ami felzaklatott?

2016. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi súlyos, mert tudsz róla. Van önkontroll. De terápiára rendszeresen járj el. Pszichológus, Nyírő vagy JóLélek Alapítvány. Megfizethető. Kell neked. Is.
2017. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!